20 marca 2019 06:42

Pomóż Maćkowi Bedrejczukowi odzyskać zdrowie

Maciek Bedrejczuk to świetny wspinacz, uczestnik ostatniej polskiej zimowej wyprawy na K2. 30 stycznia w wyniku lawinowego wypadku pod Rysami stracił to, co najważniejsze – zdrowie, a wraz z nim możliwość zarobkowania i tym samym nie tylko szansę na właściwą rehabilitację, ale również na utrzymanie rodziny. Potrzebuje naszego wsparcia. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uruchomiła w tym celu zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Maciej Bedrejczuk

Maciej Bedrejczuk

37-letni Maciek Bedrejczuk z Rzeszowa – doświadczony taternik, mający na koncie dziesiątki trudnych zimowych dróg. Alpinista, wspinacz sportowy, ekiper, członek Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego – niejednokrotnie wzniósł się na wyżyny górskich osiągnięć, przynosząc chlubę polskiemu środowisku wysokogórskiemu. Wspinał się w Alpach na północnych ścianach Grandes Jorasses, Materhornu, Eigeru. Pokonał w Gruzji w stylu alpejskim trudne drogi na zachodniej ścianie Uszby i północnej Czatyn Tau. Uczestniczył w eksploracyjnej wyprawie do doliny Lachit w Karakorum, gdzie wytyczył 2 nowe drogi na dziewiczych ścianach szczytów sześciotysięcznych.

Maciek, spadając z lawiną spod wierzchołka Rysów, pokonując przy tym 1 km dystansu i 700 m przewyższenia w kilkadziesiąt sekund, uderzając po drodze w skały z prędkością około 100 km/h – doznał wgłębnego złamania czaszki, omal nie przypłacając tej wyprawy życiem. W wyniku operacji lekarze musieli mu usunąć spory fragment czaszki. Wypadek został szeroko opisany przez partnera wspinaczkowego Maćka, w artykule “Biała Królowa Śmierci”.

Obecnie Maciek poddawany jest codziennej terapii neurologopedycznej, ponieważ ma problemy z mową. Jednocześnie czeka na zaplanowaną wstępnie na maj 2019 operację replastyki czaszki, podczas której zostanie mu wstawiony implant. Później konieczna będzie dalsza rehabilitacja, prowadząca do osiągnięcia pełnej sprawności.

Tym, którzy zechcą pomóc, już teraz dziękujemy w imieniu Maćka, jego żony Pauliny i córki Emilki za okazane wsparcie.

Pieniądze można przekazać poprzez portal zrzutka.pl, ale wsparcia finansowego można również dokonać, przekazując 1% podatku na rzecz Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki:

KRS: 0000084062 / Cel szczegółowy: Leczenie i rehabilitacja Maćka Bedrejczuka.

Dodatkowa zachęta!

Oskar Wróbel dorzuca do Zrzutki tygodniowy (bezpłatny) pobyt dla 4 osób w apartamencie na #Kalymnos 🏖 Nagroda czeka na tego Darczyńcę, który przekaże w ramach zbiórki najwyższą kwotę! Wybierając zwycięzcę będziemy sumować wpłaty, jeżeli datki przekazywane były wielokrotnie przez jedną osób.

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum