9 marca 2019 19:34

Piękne przejście Giuliano Cameroniego – w Cresciano powstaje “REM” 8C+

Giuliano Cameroni znów rewelacyjnie zaprezentował się na szwajcarskich kamykach. Zrobił stary projekt w Cresciano, a mianowicie wariant do słynnego Dreamtime 8C. Nowość nazywa się REM i została przez niego wyceniona na 8C+ (samo Dreamtime Freda Nicole’a Cameroni zrobił już cztery lata temu, mając zaledwie 17 lat).

Giuliano Cameroni na “REM” 8C+ (fot. Hannes Kutza)

Na swoim profile Giuliano Cameroni napisał:

Pierwsze przejście Dreamtime project. Wspólny start i dalej prosto do góry po małych krawądkach.

Kruks to loteryjny ruch z dwóch mikro chwytów. Spadałem z tego ruchu przez miesiąc, potem odstawiłem boulder na dwa tygodnie i zrobiłem go w pierwszej próbie o 1 w nocy!

Prostowania Dreamtime (na oryginalnej wersji Freda Nicole’a przechodzi się w lewo) próbował już ponad 10 lat temu Dave Graham, ale jak mówi Giuliano: “nigdy nie widziałem na REM śladów magnezji, tak więc sądzę, że po problem nie był próbowany przez ostatnich pięć lat. Zacząłem wspinać się po REM w styczniu, skompletowanie przechwytów zajęło mi osiem sesji”.

W przerwie między sesjami na REM, właśnie w styczniu tego roku 21-letni Szwajcar otworzył inne (swoje pierwsze) 8C+. W Brione powstało Poison the Well, prostowanie Pamplemousse (8A). Pisał o nim:” Piękna, przewieszona ściana, siłowe i precyzyjne ruchy. Z pewnością mój najtrudniejszy problem”.

Ci najmocniejsi z najmocniejszych mają po co przyjeżdżać do Szwajcarii. Poza wspomnianymi REM i Poison the Well trzecim tak wysoko wycenionym problemem w kraju jest Off the Wagon z niższym startem Shawna Raboutou z jesieni 2018 roku.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum