6 marca 2019 09:16

Nanga Parbat: ekipa Txikona kończy poszukiwania [aktualizacja]

Dzisiaj rano kontynuowano poszukiwania zaginionych na Nanga Parbat wspinaczy. 4-osobowy zespół dokonał wzrokowej inspekcji drogi Kinshofera. Nie znaleziono śladów Toma Ballarda i Daniele Nardiego. Według informacji nadchodzących spod Nanga Parbat zespół poszukujący zakończył działalność i wrócił do bazy.

Nanga Parbat, obserwacje prowadzono również przy pomocy aparatu fotograficznego

O planie poszukiwań w rejonie drogi Kinshofera pisaliśmy wczoraj. Wybierając ten cel zakładano hipotetyczną możliwość, że zaginieni wspinacze wydostali się na plateau nad Żebrem Mummery’ego a następnie w zejściu wybrali właśnie drogę Kinshofera, która jest wyposażona w liny poręczowe.

Informacje o wynikach tych poszukiwań, prowadzonych przez zespół Alex TxikonAli SadparaFelix Criado i Rahmat Ullah Baig, przekazała Anna Piunova:

Zespół prowadzony przez Alexa Txikona dziś rano dokonał poszukiwań w rejonie drogi Kinshofera; nie odnotowano żadnych śladów wspinaczy. Zespół wrócił do bazy.  Operacja poszukiwawcza z każdym dniem staje się coraz  bardziej skomplikowana; zwłaszcza ze względu na zagrożenie lawinowe.

[Aktualizacja, 6.03. 18:40] Według wczesnopopołudniowych doniesień z Pakistanu akcja poszukiwawcza na Nanga Parbat miała być zakończona, a zespół Hiszpanów był gotowy do powrotu pod K2. A Elena Latenina przekazała kondolencje od ekipy spod K2. Jednak niedawno na profilu FB Daniele Nardiego pojawiła się informacja, że obserwacje przez teleskop Żebra Mummery’ego będą prowadzone również jutro rano. Ambasador Włoch Stefano Pontecorvo dodaje, że ma ekipa Alexa Txikona ma jeszcze raz udać się pod Żebro, i dodaktowo ma być wykonany ponownie zwiad śmigłowcem.

https://twitter.com/pontecorvoste/status/1103326602501464065
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum