7 marca 2019 10:04

Nanga Parbat: Alex Txikon dostrzegł dwa obiekty…

Potwierdzają się informacje o kontynuowaniu działań poszukiwawczych mających na celu odnalezienie Toma Ballarda i Daniele Nardiego na Nanga Parbat. Na oficjalnym profilu Nardiego możemy przeczytać, że Alex Txikon poinformował o dostrzeżeniu dwóch obiektów na zboczach Nanga Parbat.

Śmigłowiec podczas akcji poszukiwawczej pod Nanga Parbat (fot. arch. FB Daniele Nardi)

Ekipa od świtu przeprowadza dalsze obserwacje, czekając na przylot śmigłowców.

Przy okazji przyjaciele i rodzina Daniele przekazują podziękowania:

Dla wszystkich, którzy w aktywny sposób zaangażowali się poszukiwania Daniele i Toma, szczególnie zaś wspinaczy, którzy działają na Nanga Parbat. Wielkie słowa podziękowania przekazujemy również do wszystkich WAS, którzy nam pomagają oraz wspierają z wielką miłością.

Wczorajszy chaos informacyjny, związany z doniesieniami o zakończeniu akcji poszukiwawczej, stara się przeciąć Stefano Pontecorvo, ambasador Włoch w Pakistanie. W odpowiedzi na zarzuty jednego z pakistańskich dziennikarzy o błędne podawanie informacji o dalszym kontynuowaniu akcji poszukiwawczej pisze:

Szanowny @jamilnagri może jest Pan w kontakcie z ludźmi biorącymi udział w operacji, ale najprawdopodobniej nie z tymi, którzy podejmują decyzje. Więc w zupełności zgadzam się, że dezinformacja powinna się zakończyć.

Źródło: Profil FB Daniele Nardiego
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum