11 marca 2019 19:16

Lodowe Mistrzostwa Świata – na topie Woonseon Shin i Nikołaj Kuzowlew

W ostatni weekend w Kirowie (Rosja) rozegrano Lodowe Mistrzostwa Świata. Tytuły wywalczyli Koreanka Woonseon Shin i Rosjanin Nikołaj Kuzowlew.

Woonseon Shin Lodową Mistrzynią Świata 2019

Rywalizacja pań miała dwie liderki. Dominującą w tegorocznym cyklu pucharowym Rosjankę Marię Tołokoninę i broniącą tytułu mistrzowskiego Koreankę Woonseon Shin. Tym razem w pojedynku obu pań, wyraźnie wyprzedzających resztę peletonu, zwyciężyła minimalnie Koreanka. W tej konkurencji wystartowała także Olga Kosek. Spisująca się dobrze w całym sezonie Polka, wywalczyła 10. miejsce.

Wśród mężczyzn gospodarze nie dopuścili rywali nawet w pobliże podium. Cztery pierwsze miejsca przypadły Rosjanom. Najlepiej wśród nich spisał się Nikołaj Kuzowlew. Jego zwycięstwo nie jest zaskoczeniem, gdyż to on pewnie zwyciężył także w tegorocznym cyklu zawodów pucharowych.

W czasówkach tradycyjnie praktycznie wszystko wzięli Rosjanie. W konkurencji kobiecej miejsca od 1 do 9 a w męskiej od 1 do 7! Najszybsi byli Maria Tołokonina i Wladislaw Jurlow.