25 marca 2019 13:41

Kotelnica Skitour Challenge 2019 – edycja nr 1 za nami

Pierwsza edycja skitourowych zawodów na „lodowcu białczańskim” (tak wielu nazywa atrakcyjne i o sporym przewyższeniu stoki Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska) udowodniła, że rozmach i fantazja szefów Kotelnicy Białczańskiej nie zna granic.

Kotelnica Skitour Challenge 2019 (fot. Marcin Kin)

Wszyscy startujący, a było ich prawie 60, stwierdzili, że trasa była bardzo ciekawa, urozmaicona, a przede wszystkim dobrze oznakowana i bezpieczna, zaś atmosfera zawodów pozytywna i familijna. Na końcu trasy organizatorzy przygotowali „challenge”, czyli podejście po linach poręczowych przez kilkumetrową, naśnieżoną, stromą ściankę, którą nazwano „małe K2”. Uczestnik zawodów, himalaista Jacek Jawień, stwierdził z uśmiechem: “Nawet w Himalajach nie spotkałem się z takimi trudnościami”.

Kotelnica Skitour Challenge 2019 (fot. Marcin Kin)

Gość specjalny zawodów – Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów oraz prezes Polskiego Związku Alpinizmu, zagrzewał uczestników do walki, opowiadał o swoich doświadczeniach w górach najwyższych, a w końcu sam powędrował przez stoki Kotelnicy na nartach skitourowych.

Kotelnica Skitour Challenge 2019 (fot. Marcin Kin)

Najmniejsi uczestnicy imprezy bawili się w Skitourowym Przedszkolu, a Skitour School prowadziło szkolenia First Skitour Step. Natomiast firma Dynafit zorganizowała testy narciarskie.

Kotelnica Skitour Challenge 2019 (fot. Marcin Kin)

Kotelnica Skitour Challenge 2019 (fot. Marcin Kin)

Najlepszy i bezkonkurencyjny na trasie okazał się wybitny biegacz i skialpinista Marcin Rzeszótko, który w niecałe 48 minut pokonał dystans 10 km (700 m przewyższenia). Wśród Pań zwyciężyła Iwona Januszyk – mistrzyni Polski w skialpinizmie. Na krótkiej trasie wystartowało również 11 dzieci, wśród których zwyciężył Antek Elantkowski.

Pełne wyniki: KotelnicaSkitour2019

Kotelnica Skitour Challenge 2019 (fot. Marcin Kin)

Pula nagród sięgnęła 40 tysięcy zł., a najlepsi otrzymali prestiżowe statuetki Mistrza Mistrzów i Mistrzyni Mistrzyń, wykonane przez rzeźbiarza Marcina Rząsę.

Organizatorem zawodów był VERTICAL Jakub Brzosko.

Ogromne podziękowania należą się Tomaszowi Paturejowi za „zielone światło” na zorganizowanie zawodów oraz kierownikowi kolei Piotrowi Czai oraz szefom promocji i reklamy Pawłowi Nowobilskiemu i Adamowi Mardule za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów i przygotowaniu tras.

Ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów imprezy: Kotelnica Białczańska, Hotel Bania, Termy Bania, Tatry Super Ski, Supersnow, Waluś Ski, Scarpa, Julbo, Grivel, Montura, Edelrid, Ternua, Craft, SkiTrab, Alpinka, PZU, Mountain Explorers, Skitourowe Zakopane, Horeca.

Głównym sponsorem był Dynafit.

Patronat medialny: Tygodnik Podhalański, Radio Eska, wspinanie.pl.

Organizatorzy
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum