2 marca 2019 18:37

Już jutro premiera telewizyjna “Free Solo” – kanał National Geographic, godz. 21.00

Przypominamy, że już jutro 3 marca na kanale National Geographic będziecie mogli obejrzeć głośne i nagradzane “Free Solo” Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy’ego China. Będzie to premiera telewizyjna dokumentu – początek o godzinie 21.00.

Alex Honnold i solowe wyzwanie na ogromnej ścianie El Capitan (fot. Jimmy Chin)

O „Free Solo” pisaliśmy już wiele razy, bo i obraz duetu Chai Vasarhelyi – Chin (w doskonały sposób dokumentujący proces przygotowań i już samo przejście przez Alexa Honnolda, bez asekuracji, drogi Freerieder na 1000-metrowej ścianie El Capitan), właściwie co chwila zdobywa jakąś nagrodę. Tą najgłośniejszą i pewnie najbardziej prestiżową jest statuetka Oscara, przyznana w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Wśród licznych nagród zdobytych przez twórców „Free Solo” jest także Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego 16. KFG.

To jeden z najgłośniejszych filmów wspinaczkowych ostatnich lat, tak więc nie przegapcie okazji – jutro, godzina 21.00, kanał National Geographic. Jeśli ktoś woli obejrzeć Alexa Honnolda na dużym ekranie, będzie i taka możliwość. 14 marca o godzinie 20:00 “Free Solo” wyświetlany będzie w następujących kinach sieci Multikino:

  • Bydgoszcz, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Pruszków, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrzu.

Bilety w sprzedaży na multikino.pl/wydarzenia/sport/free-solo.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum