23 marca 2019 08:59

Grand Prix Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto 2018/2019

16 marca Wspinalnia Alfa w Gdańsku gościła 40 zawodników i zawodniczek, którzy wystartowali  w zawodach zorganizowanych przez Klub Wysokogórski Trójmiasto. Było to jednocześnie zakończenie klubowego cyklu wspinaczkowego Grand Prix w tym roku obejmującego bouldering oraz wspinanie na trudność z liną. Zawody były otwarte dla wszystkich chętnych.

Tomek Bielecki na drodze finałowej (fot. Dariusz Purzycki)

Miła atmosfera, dobra eliminacyjna routesetterka (o którą zadbali Kacper Domański, Artur Polański, Karol Zanik Małgorzewicz oraz Artur Elwirski), sporo startujących – to wszystko sprawiło, że impreza musiała być udana. Do finału zakwalifikowało się 7 mężczyzn z eliminacyjnym kompletem oraz 6 najlepszych pań.

Finały kategorii OPEN dostarczyły sporo emocji. W finale pań zabrakło topów, co nie znaczy, że nie zabrakło emocji! Na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Chomicz. Finał panów okazał się lekko „niedoszacowany” w rezultacie do stanu wpięło się aż 5 panów. Najszybciej tego dokonał Krzysztof Bubson Gołębiowski.

Wyniki finałów kategorii OPEN:

Na pierwszym planie Rafał Samól (fot. Bartosz Żukowski)

Walka o wygraną w klubowym Grand Prix KWT była zacięta jak zawsze. Wygrane zapewnili sobie Agnieszka Leder i Rafał Samól, reprezentując wysoki poziom wspinaczkowy jednocześnie biorąc udział w obu odsłonach edycji.

Impreza nigdy by się nie udała bez pomocy wielu osób, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Brawa należą się również zawodnikom za udział i walkę, jak zawsze do samego końca.

Ogromne podziękowania dla licznych sponsorów, którzy zadbali o tonę podarków! A byli to: Tuttu Gdańsk, Polarsport, Decathlon Przymorze, Triblok, Blokfit, Wspinalnia Alfa, Fun Climb Gdańsk.

Dziękujemy również  twórcom systemu Competit, dzięki któremu rejestracja przebiegała szybko i sprawnie. Patronat medialny to oczywiście wspinanie.pl

Dariusz Purzycki
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum