20 marca 2019 11:42

Arco szczęśliwe dla Anny Stöhr

Wiosną ubiegłego roku włoska mistrzyni dziab Angelika Rainer odłożyła na bok sprzęt drytoolowy i pojechała do Arco po swoje pierwsze 8c – padło wówczas Cinque Uve. Tę samą drogę poprowadzila teraz Anna Stöhr. Austriaczka niedawno zamieniała kraszpad (przynajmniej ten zawodniczy) na linę i wygląda na to, że jej przygoda ze skałami potrwa jeszcze długo.

Anna na “Sinque Uve” 8c, Arco (fot. Michele Bort)

Być może wkrótce będziemy mogli napisać o trudniejszych przejściach Austriaczki. W końcu, jak sama pisze, spodobał jej się sam proces pracy nad projektami i już się nie może doczekać kolejnego wyzwania. Stöhr w boulderingu osiągnęła mistrzostwo (ze startów w zawodach wyeliminowała ją w ubiegłym roku kontuzja pleców), jak wysoko zajdzie we wspinaniu skalnym, czas pokaże… Trzymamy kciuki, żeby jak najwyżej :).

Póki co na koncie Anny pojawiła się druga droga w trudnościach 8c. To wspomniane Cinque Uve w Narango (Arco) – solidnie przewieszająca się linia, do tego bardzo urozmaicona – tufy, ściski, krawądki, oblaki. Także w Arco Austriaczka cieszyła się niedawno z przejścia Riflessi 8c.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum