4 marca 2019 10:55

24 marca startują zawody Kotelnica Skitour Challenge 2019

Szykujcie formę na zawody skitourowe, które odbędą się 24 marca (niedziela) na rozległych stokach Kotelnicy Białczańskiej – Kotelnica Skitour Challenge 2019. Długość trasy to ok. 10 km, przewyższenie ok. 700 m. Pula nagród wynosi 40 tysięcy. Zawody nie kolidują z żadnymi innymi zawodami w Polsce i są skierowane zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów.

Jakub Brzosko, organizator zawodów:

Przez lata startowaliśmy w kultowych zawodach typu Memoriał Oppenheima czy Memoriał Malinowskiego. Mam nadzieję, że te imprezy wrócą na skialpinistyczną mapę zawodów w Polsce. Oprócz wątku sportowego podczas tych zawodów środowisko się integrowało, były to takie małe „święta skitouringu”. Dziś brakuje nam tej integracji w polskim środowisku, a wielka szkoda. Poza tym zawody motywują do treningów. Dlatego postanowiłem przygotować imprezę, która będzie niosła radość i entuzjazm.

Pamiętam, jak przez lata rozwijaliśmy tę dyscyplinę, z jakim zacięciem startowaliśmy w zawodach Pucharu Polski, mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata czy Pierra Menta i Patrouille des Glaciers. Fantastyczne w krajach alpejskich jest zaangażowanie nie tylko samych zawodników, którzy licznie przybywają na starty, ale tłumy kibiców dopingujące w rejonie tras, nawet w rejonie wysoko położonych przełęczy. Chciałbym, aby atmosfera podczas pierwszej edycji Kotelnica Skitour Challenge była podobna do tej na Pierra Mencie ;).

Bardzo dobra współpraca z właścicielami Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska, różnorodność tras, udział gościa honorowego zawodów himalaisty Piotra Pustelnika i udział wybitnego fotografa sportów ekstremalnych Marcina Kina to elementy, które – mam nadzieję – wpłyną na znakomitą atmosferę zawodów.

Planowane są także krótkie zawody dla dzieci oraz testy nart marki Dynafit i szkolenia FIRST SKITOUR STEP z instruktorami Skitour School. A w rejonie mety dobra muzyka i jedzenie. Zapraszamy!

Informacje o zawodach na: bialkatatrzanska.pl/SkiTourChallenge.

Bezpośredni link do zapisów: bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/379.

Informacja organizatora

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum