19 lutego 2019 09:23

Złote Dziabki w randze I Pucharu Polski w Drytoolingu – wyniki

16 lutego w kamieniołomie Złota Góra odbyły się zawody drytoolowe “Złote Dziabki”. Zaliczane były do rangi I Pucharu Polski w Drytoolingu. Na starcie stanęło 33 zawodników. 

Złote Dziabki 2019 (fot. Kuźnia Szpeju)

W słoneczny (wiosenny) dzień zawodnicy mieli do pokonania 22 drogi przygotowane przez Artura “Gumę” Pierzchniaka. Drogi kształtowały się w trudnościach od D4+ do D8/8+. Eliminacje wyłoniły aż 12 finalistów z równą liczbą punktów – wszyscy zaliczyli komplet topów!

Super finał był rozgrywany na drodze o trudnościach D8/8+ przy świetle czołówek. Zawodnicy wspinali się na czas, każdy z finalistów miał jedyne 10 minut, by możliwie udanie pokonać niebanalną drogę ładnym przewieszonym filarem. Jako pierwsza drogę zaliczyła bezkonkurencyjna wśród pań Alicja Marzec z KW Opole. Wśród panów najlepiej wypadł Przemek Klentak z ŚKA.

Panie

  1. Alicja Marzec 261 punktów / Super finał topo 82218
  2. Gabriela Bopak 76 punktów
  3. Justyna Mańkowska 7 punktów

Podium kobiet (fot. Kuźnia Szpeju)

Panowie

  1. Przemek Klentak 261 punktów / Super finał topo 24056
  2. Mateusz Tylutki 261 punktów / Super finał topo 34465
  3. Michał Makowski 261 punktów / Super finał topo 44543

Podium mężczyzn (fot. Kuźnia Szpeju)

Szczegółowe wyniki TUTAJ.

Ranking I Pucharu Polski w Drytoolingu.

Gospodarzem zawodów był Scout Sport Częstochowa. Dzień wcześniej, w piątek, przed zawodami mogliśmy wysłuchać warsztatu Olgi Kosek na temat techniki drytoolowej i Pucharów Świata, w których bierze udział. Impreza nie odbyłaby się bez sponsorów, którzy wiernie nas wsparli, obdarowując hojnie wszystkich zwycięzców.

Wielkie podziękowania kierujemy do głównego sponsora I Pucharu Polski – Kuźni Szpeju Rzeszów i organizatora całego przedsięwzięcia PZA, jak również do Naszych Skał, bez których nie powstałyby drogi.

Dziękujemy także pozostałym sponsorom: Taternicki.pl – specjalistyczny sklep górski, Grivel, Aura.

Podziękowania dla partnerów medialnych, którymi byli: Fundacja Kukuczki, Nasze Skały, Jurajska Grupa GOPR, Wspinanie.pl, Brytan, Taternik, Drytooling.com.pl, Lodospady.pl.

Zapraszamy za rok!

Organizatorzy
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum