7 lutego 2019 11:55

Złote Czekany po raz drugi w Lądku

Organizatorzy Złotych Czekanów (Piolets d’Or), najbardziej prestiżowej nagrody alpinistycznej na świecie, zdecydowali się na ponowne zorganizowanie ceremonii wręczenia tego wyróżnienia w Polsce. Uroczystość odbędzie się we wrześniu podczas 24. Festiwalu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju.

24 Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady

Dyrektor festiwalu, Maciej Sokołowski mówi:

Dziś jest oczywiście za wcześnie, aby mówić o szczegółach programu. Nie wiemy nawet jeszcze, kto dostanie nominacje do wspinaczkowego Oscara (czyli znajdzie się na krótkiej liście przejść) a co dopiero, kto otrzyma Złoty Czekan. Pracujemy jednak nad tym, aby program był podobnie jak w roku ubiegłym atrakcyjny i zaskakujący.

Złote Czekany (Piolets d’Or) są przyznawane od 1992 roku. Z biegiem lat nagroda ta stała się najbardziej prestiżowym światowym wyróżnieniem przyznawanym za osiągnięcia górskie. Górskiego Oscara zapoczątkował, i do dzisiaj jest jednym z organizatorów, francuski Montagnes Magazine.

W poprzednich latach laureatów nagrody poznawaliśmy w pierwszej połowie roku, a samą nagrodę wręczano po kilku miesiącach na uroczystej gali. Uroczystość ta odbędzie się w Polsce po raz drugi i będzie miała miejsce podczas Festiwalu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju (19-22 września).

Laureatów Złotych Czekanów z poprzednich lat możecie znaleźć tutaj.

Źródło: Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum