19 lutego 2019 16:26

XXVI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na XXVI Przegląd Filmów Alpinistycznych im.Wandy Rutkiewicz, który odbędzie się w dniach 10-12 maja. W tym roku tematem przewodnim będzie 30. rocznica śmierci najwybitniejszego polskiego himalaisty w historii, Jerzego Kukuczki.

Nowością tegorocznej edycji jest przeniesienie głównego przeglądu do profesjonalnej sali projekcyjnej, mieszczącej się w gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kolejną nowinką jest ogłoszony po raz pierwszy pokaz małych form filmowych, który ma wzbogacić główny przegląd filmami niekoniecznie profesjonalnymi, ale równie ciekawymi, poruszającymi szeroko rozumianą tematykę górską.

Otwarcie przeglądu odbędzie się w piątek 10 maja w gmachu Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. W tym dniu w Muzeum przez cały dzień będą organizowane warsztaty dla młodzieży szkolnej oraz będzie miał miejsce przegląd małych form filmowych (mała sala kinowa). Na pozostałe dwa dni przeglądu, czyli sobotę i niedzielę, przenosimy się do budynku ASP.

Wstęp na wszystkie spotkania organizowane w ramach festiwalu jest bezpłatny.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA!

Wszystkich twórców filmowych, amatorów i profesjonalistów zachęcamy do nadsyłania swoich filmów w szeroko rozumianej tematyce górskiej. Jesteśmy otwarci na propozycje – mile widziane różne formy filmowe: dokumentalne, animowane, fabularne długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne. Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: edukacja@muzeumsportu.waw.pl, wraz ze wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (skan lub zdjęcie) do końca lutego 2019 roku.

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszenia dostępne są na stronie: www.muzeumsportu.waw.pl/wystawy/wydarzenia/744-zgloszenia-na-xxvi-przeglad-filmow-alpinistycznych

Informacja prasowa

Pod patronatem 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum