6 lutego 2019 12:27

Trwają zapisy na Crux Open 2019

Trwa sezon panelowy, a jeśli panel to i mnóstwo różnej maści zawodów. Jedna z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez zawodników – nie tylko naszych krajowych – imprez boulderowych to warszawski Crux Open. W ubiegłym roku zapachniało wielkim światem. Tym razem będzie pewnie podobnie, a przekonamy się już 22-24 lutego.

Crux Open 2018 (fot. Szymon Aksienionek)

Trwają zapisy, rejestrować się można pod tym adresem. Uwaga: warto się pośpieszyć, bo – jak gwarantują organizatorzy – ci którzy zapiszą się do 8 lutego, załapią się na niższą opłatę startową.

Na Hożej trwają ostre przygotowania, tymczasem o ubiegłorocznej edycji Mechanior pisał między innymi tak:

Krzyżowa impreza nie tylko zaskoczyła imponującą frekwencją, ale też rzadkim poziomem sportowym. Dość powiedzieć, że w męskim finale oglądaliśmy najlepszego wspinacza Litwy, najlepszego wspinacza Łotwy i jednego z najlepszych zawodników francuskich; ten ostatni – dodajmy – w pysznej, startowej formie.

Całą relację przeczytacie TUTAJ.

Wspomniana frekwencja z 2018 to ponad 500 uczestników (i amatorów i profesjonalistów pełną parą), a wspomniani mistrzowie swoich krajów to: Kipras Baltrunas (Litwa), Roland Rugens (Łotwa), no i ten najlepszy z całej stawki Open Crux 2018 Francuz Mickael Mawem, jedenasty zawodnik Mistrzostw Świata w Innsbrucku 2018. Najlepsza w wśród kobiet była w ubiegłym roku Daria Brylova.

Crux Open 2018 – Mickael Mawem (fot. Szymon Aksienionek)

Bieżące info o Crux Open 2019 można śledzić na profilu FB zawodów.

Brunka

Pod patronatem

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum