5 lutego 2019 09:42

Shawn Raboutou i “Off the Wagon” w trudniejszej wersji (8C+) – na filmie

Trochę mocnych bitów na dziś. Ci najlepsi mają coraz większe pole do popisu. Niedawno do kolekcji światowych ekstremów doszło kolejne 8C+ (Sleepwalker w Red Rocks), z którym uporało się zresztą już trzech mocarzy. Tymczasem wciąż tylko jedno przejście ma Off the Wagon w wersji low start, najtrudniejszy bald w Szwajcarii, także ceniony na 8C+.

***

W ramach porannej rozgrzewki Off the Wagon, wersja za 8C+, Valle Bavona. Pierwsze przejście należy do Shawna Raboutou z listopada 2018 (Mellow Climbing):

O Off the Wagon stało się głośno oczywiście na długo przed tym, jak Shawn Raboutou przeszedł boulder w wersji z niższym startem. Przed laty był to projekt Dave’a Grahama i Chrisa Sharmy, znany pod nazwą Cart Project. Pierwszy poradził sobie z nim Fin Nalle Hukkataival, a pisał o nim wówczas między innymi tak:

Na ścianie istnieje tylko kilka chwytów i są one od siebie dość oddalone. Użyłem tego samego patentu, którego Chris Sharma próbował w filmie Dosage: trudny deadpoint i szalony kampusowy krzyż. Jeśli nie ten pierwszy przechwyt, to na pewno drugi jest czymś, czego nigdy i nigdzie na świecie nie widziałem! Jest wyjątkowy! Właściwie bald ogranicza się do naprawdę trudnej 2-ruchowej sekwencji, po której następuje łatwiejsze, ale bardzo ładne wyjście(…)

Więcej boulderowych filmów na platformie Mellow Climbing.

Brunka
źródło: Mellow Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum