13 lutego 2019 10:33

Ryohei Kameyama. Do kieszeni ambitnego Japończyka wpada “Kuzan” 8C

Doskonałych boulderowców Japończycy mają na pęczki. Jednym z bardziej obiecujących, i to z dużymi aspiracjami, jest 22-letni Ryohei Kameyama. A świeżym nabytkiem ambitnego Ryohei jest Kuzan 8C w rejonie Mie (Japonia).

Ryohei Kameyama na problemie “Kuzan” 8C (fot. Ryo Muraguchi)

Kuzan to pomysł i wykonanie starszego rodaka Kameyamy, Toshi Takeuchiego. W 2017 roku Takeuchi utrudnił istniejący boulder Borsalino (8B+), dodając na końcu kluczowy strzał. Ryohei Kameyama poradził sobie z linią w ciągu trzech sesji, a więc całkiem sprawnie. Zrobił jednocześnie najprawdopodobniej pierwsze powtórzenie.

Ambicje 22-latka sięgają daleko, a nawet bardzo daleko, czego zresztą nie ukrywa. W ubiegłym roku temu można go było zobaczyć pod ekstremalnie trudnym Burden of Dreams (9A) Nalle Hukkataivala w Lappnor – Japończyk nie tylko oglądał, ale i próbował przechwytów. Teraz napomyka, że z chęcią wstawiłby się w inne topowe bouldery – np. Sleepwalker w Red Rocksi trudniejszą wersję Off the Wagon w dolinie Bavona, oba 8C+. Kto wie…

Ryohei Kameyama błysnął talentem dwa lata temu, kiedy podczas swojej pierwszej wizyty w Fontainebleau pokonał między innymi The Big Island 8C i Jour de Chasse 8B+ (oryginalnie 8C).

Brunka
źródło: 8a.nu, planetgrimpe.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum