24 lutego 2019 07:45

Olga Kosek na 6. miejscu, a Jan Mondzelewski na 8. pozycji w czasówkach w Denver

Olga Kosek wywalczyła 6. miejsce, a Jan Mondzelewski 8 podczas ostatniej edycji Lodowego Pucharu Świata rozgrywanego w Denver (USA).

Olga Kosek przed swoim ostatnim biegiem w Denver

Dla Olgi to najlepszy start w konkurencji na czas w tym sezonie. Po raz pierwszy zakwalifikowała się do rundy finałowej i wybiegała w niej 6. miejsce. Ostatecznie w końcowej kwalifikacji Pucharu Świata Polka uzbierała 166 punktów, co zapewniło jej 10. miejsce.

Rywalizacja biegaczy nie jest priorytetem dla tej zawodniczki. W tym sezonie dobrze wspina się z liną. Potwierdziła to po raz kolejny uzyskując kwalifikację do rundy półfinałowej w konkurencji (z miejsca 10). Dlatego znowu będziemy mogli jej kibicować (transmisja o godz. 18:30, zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl).

Jan Mondzelewski (z prawej) w swoim ostatnim biegu w Denver

W czasówkach wystartował także Jan Mondzelewski. Dla niego to był najlepszy start w historii rywalizacji w Pucharze Świata. Jan z zawodów na zawody biega coraz szybciej. W Szwajcarii był 19, we Francji 12, a w USA 8. Te trzy dobre starty dały mu ostatecznie 17. miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata.

Najszybciej w Denver biegali oczywiście Rosjanie. Wśród panów zwyciężył Nikołaj Kuzowlew, jednak końcowe pucharowe zwycięstwo przypadło Antonowi Nemowowi. Rosjanin biegał we wcześniejszych edycjach tak dobrze, że do Denver nawet nie musiał przylatywać…

Wśród pań w Denver zwyciężyła Maria Tołokonina, ale podobnie jak wśród panów już wcześniej zwycięstwo w Pucharze zapewniła sobie jej rodaczka Jekatierina Koszczejewa.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Runda półfinałowa [2]
    Mala poprawka: Do rundy polfinalowej kwalifikuje sie 16 zawodnikow i…

    24-02-2019
    OK