21 lutego 2019 09:06

Nowość w Brione. Giuliano Cameroni otwiera “Poison the Well” 8C+

Czym jest 8C+ w boulderingu, wiedzą tylko najlepsi. Ale grupa wtajemniczonych rośnie błyskawicznie. Kto wie, czy sezon 2019 nie będzie wyjątkowy pod względem ilości ekstremalnych przejść. A może ktoś w końcu powtórzy Burden of Dreams 9A? No i jest przecież jeszcze tegoroczne No Kapote Only bosonogiego Charlesa. No nic, póki co mamy kolejne 8C+.

Giuliano Cameroni na “Poison the Well” 8C+ (fot. Paul Robinson)

Nowość z górnej półki zaproponował w Brione Giuliano Cameroni. Powstało Poison the Well, w sumie jakieś siedem przechwytów. Giuliano pisze o nowości między innymi:

Projekt był znany od ponad 10 lat, to logiczne prostowanie do klasyka rejonu Pamplemousse (8A).

Po 8 dniach projekt padł! Piękna, przewieszona ściana, siłowe i precyzyjne ruchy. Z pewnością mój najtrudniejszy problem.

Wycenić boulder na 8C+ to jedno, inna sprawa, czy taka wycena się utrzyma. W przypadku Giuliano całkiem prawdopodobne, że powtarzający młodemu Szwajcarowi przyklasną. W końcu to fantastyczny boulderowiec. Na topie 8C stawał już siedmiokrotnie. Tak wysoko wycenił też dwa swoje autorskie projekty – Hazel Grace rejonie Gottardo (2017) i The Smile w Rocklands (2018).

PS Jak skuteczni są ci najsilniejsi świadczy choćby fakt, że Sleepwalker 8C+, powstały w połowie grudnia 2018, zdążyło pokonać już trzech wspinaczy (James Webb, Daniel Woods i Nalle Hukkataival). A na pierwsze przejście czeka jeszcze wersja z siedzenia…

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum