27 lutego 2019 13:36

Nowość Sharmy “Super Blood Wolf Moon” 8C – tym razem filmowo

Chris Sharma trawersował niedawno w La Cova de l’Ocell, a owocem jest ciągowy Super Blood Wolf Moon (pewnie około 8C, Sharma porównał ciąg przechwytów do 9a z liną). Fragmenty trawersu można było już oglądać, tym razem można obejrzeć całe przejście.

Na “Super Blood Wolf Moon” 8C

Sharma napisał po przejściu:

Wspaniały dzień w Cova de l’Ocell. Większość dni kończysz odchodząc z pustymi rękami, dlatego tak ważne jest, żeby cieszyć się z ulotnych momentów, kiedy wszystko składa się w całość.

No to zobaczmy, ciąg około 30 ruchów, małe chwyty, niewiele miejsc, gdzie można zrestować:

W katalońskim rejonie Cova de l’Ocell w ostatnich latach dzieje się dużo ciekawego. Za sprawą między innymi Chrisa Sharmy. To właśnie tu znajduje się jeden z najpopularniejszych problemów jego autorstwa, po który przyjeżdża światowa czołówka – Catalan Witness the Fitness (dla jednych 8C, dla innych 8B+). Są też ekstremy z liną, jak choćby El Bon Combat, znów autorstwa Amerykanina – z 2015 roku (ponoć prawdziwy majstersztyk), na którym błysnął nie tak dawno, bo w końcówce 2018, Jakob Schubert. Austriak nie tylko powtórzył drogę jako pierwszy, ale wydała mu się łatwiejsza – zamiast 9b/b+ zaproponował 9a+. Oczywiście o tym, jak silny się Jakob, nikogo nie trzeba przekonywać. Wystarczy powiedzieć, że wspomniane Catalan Witness the Fitness przeszedł od strzału…

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum