3 lutego 2019 09:53

Nalle Hukkataival trzeci na “Sleepwalker” 8C+

To było jednie kwestią czasu… i pogody. Nalle Hukkataival zrobił trzecie przejście nowego ekstremu w Red Rocks (Black Velvet Canyon) – Sleepwalker 8C+.

Nalle Hukkataival idzie po swoje… “Sleepwalker” 8C+ (fot. Mind Frame Cinema)

Tak naprawdę to właśnie Nalle Hukkataival był pomysłodawcą linii, która zwie się teraz Sleepwalker (wcześniej pod mroczną nazwą Dry Nightmare project, nad którym Fin pracował już jakiś rok temu). Ale pierwsze przejście zrobił nie on, a James Webb jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Niedawno swoją cegiełkę dorzucił Daniel Woods.

Dla Hukkataivala największą przeszkodą okazała się pogoda, cruxa przechodził innymi patentami niż koledzy. Najczęściej wszystko sprowadzało się do śledzenia prognoz, uzyskania optymalnego tarcia i przytrzymania na oblakach. W dniu, kiedy Finowi udało się w końcu przedrzeć przez kluczowe trudności i stanąć na topie, napisał między innymi: „Nie wygląda na to, żebym zrobił coś, czego nie zrobiłem już 10 razy. Po prostu skóra tym razem mnie nie zawiodła”.

Wygląda na to, że z ekipy, która rozpracowywała Sleepwalkera, został jeszcze Keenan Takahashi… A jest przecież jeszcze pomysł na wersję z siedzenia, w ostre patentowanie zaangażował się między innymi Daniel Woods.

Dla przypomnienia jeden z najtrudniejszych światowych boulderów na filmie:

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum