7 lutego 2019 13:02

“Kukuczka” – biografia najsłynniejszego polskiego himalaisty po czesku

Ukazało się czeskie wydanie książki “Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”. To obszerna biografia Jerzego Kukuczki, najwybitniejszego polskiego himalaisty.

„Kukuczka” – okładka czeskiego wydania biografii

Biografia autorstwa Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego ukazała się w 2016 roku za sprawą wydawnictwa Agora.

Dziennikarze “Gazety Wyborczej”, dysponując ogromnym materiałem – pamiętnikarskimi zapiskami Kukuczki i jego książkami, rozmowami z żoną Cecylią, wywiadami z członkami wypraw, w jakich Kukuczka uczestniczył itd. – stworzyli fascynujący portret człowieka uparcie dążącego do celu, pełnego sprzeczności i zdającego sobie sprawę, że wszystkiego i wszystkich nie da się w życiu pogodzić, od młodości naznaczonego czyhającą w pobliżu śmiercią.

Książkę przełożyła na czeski Barbora Kolouchová a ukazała się w Czechach za sprawą wydawnictwa JOTA, które całkiem niedawno wydało również “Ucieczkę na szczyt”, książkę poświęconą polskim dokonaniom na najwyższych górach Ziemi.

Książka „Kukuczka” jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl. W księgarni znajdziecie też „Mój pionowy świat”, książkę autorstwa samego Jerzego Kukuczki.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum