16 lutego 2019 17:32

Isabelle Faus na wymarzonym „Memory is Parallax” 8B+

Już kiedy w styczniu tego roku pokonała The Wheel of Fortune 8B w Clear Creek Canyon, zapowiadała, że następny cel czeka na nią w Elkland. Amerykanka Isabelle Faus, bo o niej mowa, słowa dotrzymała i 15 lutego wpisała na konto Memory is Parallax 8B+.

Silne palce i bezbłędna praca nóg – klucz do „Memory is Parallax” 8B+ (fot. arch. Isabelle Faus)

„Przejście, z którego jestem najbardziej dumna, piękny głaz ze wspaniałą linią” – tak pisze Isabelle Faus o Memory is Parallax 8B+, krawądkowym ultraklasyku rejonu Elkland (Rocky Mountain National Park). Pierwsze przejście zrobił jeszcze w 2011 roku Dave Graham. A jak wygląda z bliska boulder Grahama, pokazuje jego rodak Daniel Woods, który powtórzył Memory… jako pierwszy:

Isabelle Faus utrzymuje się na pierwszym miejscu boulderowego rankingu wśród kobiet. I rzeczywiście, jej wspinaczkowy kajecik prezentuje się imponująco. Przechwyty 8B opanowała do perfekcji. Jeszcze wyższe trudności – 8B+ pokonywała już trzykrotnie. Poza najnowszym Memory is Parallax 8B+, wspięła się na Amandlę 8B+ w Rocklands, słynny krawądkowy problem wytyczony przez Freda Nicole’a. Rok później przeszła The Wheel of Chaos 8B+ Daniela Woodsa w Rocky Mountain National Park.

Brunka
źródło: Instagram, 8a.nu

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum