18 lutego 2019 15:16

Dziś ruszają zapisy na 6. edycję Ultramaratonu Babia Góra – liczba miejsc ograniczona!

8 czerwca 2019 roku miłośnicy biegów górskich po raz kolejny zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. Tego dnia odbędzie się 6. edycja Ultramaratonu Babia Góra.

W tym roku mamy zmiany w trasach Ultramaratonu Babia Góra. Pojawi się nowy dystans, mianowicie Ultramaraton 2x Babia Góra. Będzie to bardzo wymagające 50 kilometrów o przewyższeniu +3700 m/-3700 m, w którym uczestnicy będą musieli pojawić się na szczycie Babiej Góry dwukrotnie, oczywiście za każdym razem będą wbiegać na szczyt Królowej Beskidów innym szlakiem.

Uczestnicy najdłuższych dystansów pobiegną częściowo nowymi trasami. Trzy wbiegnięcia na Babią Górę Ultramaratonu 3x Babia Góra będą poprowadzone następująco: pierwszy raz od Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę i Kępę, drugi raz ostrym podejściem wzdłuż granicy, a trzeci raz wymagającą Percią Akademików.

Sześć wbiegnięć na Babią Górę Ultramaratonu 6x Babia Góra to: pierwszy raz od Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę i Kępę, drugi raz zielonym szlakiem od strony południowej, trzeci raz ostrym podejściem wzdłuż granicy, czwarty raz czerwonym szlakiem przez Przełęcz Brona, piąty raz wymagającą Percią Akademików i szósty raz Percią Przyrodników.

Limit czasu na pokonanie trasy Ultramaratonu 6x Babia Góra pozostaje niezmienny, czyli 17 godzin! Ultramaraton 6x Babia Góra to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce, w którym zawodnicy wbiegają na szczyt Babiej Góry za każdym razem innym szlakiem. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. Startując w Ultramaratonie 6x Babia Góra rywalizację można zakończyć na dystansie 5x Babia Góra lub 4x Babia Góra.

 

Zapisy na najdłuższy dystans 6. Ultramaratonu Babia Góra rozpoczną się 18 lutego.

Harmonogram uruchomienia zapisów:

 • Ultramaraton 6x Babia Góra: 18 lutego 2019 r. o godz. 20:06
 • Ultramaraton 3x Babia Góra: 20 lutego 2019 r. o godz. 20:03
 • Ultramaraton 2x Babia Góra: 22 lutego 2019 r. o godz. 20:02

W ramach Ultramaratonu Babia Góra odbędą się cztery główne biegi:

 • Ultramaraton 6x Babia Góra: 100 km, +7100 m/-7100 m
 • Ultramaraton 3x Babia Góra: 68 km, + 4800 m/-4800 m
 • Ultramaraton 2x Babia Góra: 50 km,  +3700 m/-3700 m
 • Półmaraton 1x Babia Góra: 23,5 km, +1450 m/-1450 m

Limity miejsc:

 • Ultramaraton 6x Babia Góra: 50 osób
 • Ultramaraton 3x Babia Góra: 100 osób
 • Ultramaraton 2x Babia Góra: 175 osób

Na najkrótszy bieg, Półmaraton 1x Babia Góra (wcześniejsza nazwa ½ Maraton Babia Góra) zapisy były uruchomione w styczniu i limit miejsc na ten dystans został już osiągnięty.

Biegi kwalifikacyjne

Ze względu na krótkie limity czasu, duże przewyższenie profilu trasy, wymagający teren górski oraz zmienne warunki pogodowe do startu w Ultramaratonie 6x Babia Góra oraz Ultramaratonie 3x Babia Góra dopuszczamy osoby, które spełniają wymogi kwalifikacyjne. Uczestnicy wcześniejszych edycji Ultramaratonu 4, 5, 6x Babia Góra oraz osoby, które ukończyły Ultramaraton 3x Babia Góra mają zapewnioną kwalifikację.

Od doświadczonych zawodników, którzy nie startowali wcześniej w powyższych biegach, wymagamy:

 • do startu w Ultramaratonie 6x Babia Góra: ukończenia jednego biegu górskiego o przewyższeniu profilu trasy min. +4500 m
 • do startu w Ultramaratonie 3x Babia Góra: ukończenia jednego biegu górskiego o przewyższeniu profilu trasy min. +3700 m

Ultramaraton 2x Babia Góra jest biegiem otwartym dla wszystkich chętnych, ponieważ do startu na tym dystansie nie wymagamy biegów kwalifikacyjnych.

Zapraszamy na Babią Górę i do Zawoi.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl.

Organizatorzy
“KOZICA” Fundacja Biegów Górskich

Pod patronatem
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum