15 lutego 2019 09:21

Crux Open 2019 już za tydzień!

Zaglądamy po aktualności na stronę Crux Open. Warszawskie zawody ruszają już w przyszły piątek 22 lutego. Swój udział zapowiedzieli fantastyczni boulderowcy. Uwaga: listy startowe są wciąż otwarte – zapisywać się można pod tym linkiem.

Crux Open 2018 – Kipras Baltrunas (fot. Szymon Aksienionek)

W ubiegłym roku na Hożej pojawiła się międzynarodowa stawka, na podium stanęli zawodnicy spoza Polski – Francuz Mickael Mawem, Litwin Kipras Baltrunas i Łotysz Rolands Rugens. Już wiadomo, że w piątkowych eliminacjach wystartuje ten pierwszy, będzie bronił tytułu z ubiegłego roku. Udział w Crux Open 2019 zapowiedział też doświadczony ukraiński zawodnik, znany z naszych krajowych desek, Siergiej Topiszko.

W doborowym towarzystwie będą mogli powspinać się podczas Crux Open także ci mniej zaprawieni w bojach. Poza kategorią Pro przewidziano także grupę Recruit, jak zapewniają organizatorzy:

Crux Open to nie tylko kategoria Pro i kosmiczni siłacze. To również zawody TOWARZYSKIE i amatorskie, gdzie zmierzyć się z samym sobą i z boulderami może KAŻDY. Pierwsza dziesiątka boulderów będzie łatwa, przyjemna i rozgrzewkowa.

Ci którzy nie zdążą dotrzeć na Hożą, a z przyjemnością obejrzeliby cruxowe zmagania, będą mogli  śledzić relację na żywo w internecie. A na zachętę zajawka promująca tegoroczne zawody (F11):

Bieżące info o Crux Open 2019 można śledzić na profilu FB zawodów.

Relację z poprzedniej edycji autorstwa Mechaniora przeczytacie TUTAJ.

Brunka
źródło: Crux Open

Pod patronatem

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum