2 lutego 2019 15:33

“Bokassa’s Fridge – Assassin, Monkey and Man” Lamprechta powtórzone po 10 latach

Aż 10 lat minęło, zanim na topie Bokassa’s Fridge – Assassin, Monkey and Man (oryg. 8C+) Toniego Lamprechta stanął drugi pogromca. A jest nim Austriak Christof Rauch.

Christof Rauch podczas prób w ubiegłym roku (kadr z filmu)

Bokassa’s Fridge – Assassin, Monkey and Man znajduje się w wapiennym rejonie Kochel w Bawarii – tam, gdzie Toni Lamprecht wytyczył też wiele swoich dziewiątkowych propozycji z liną. Jego topowy wówczas problem, najtrudniejszy w Niemczech, liczy mniej więcej 20 przechwytów. Jest wariacją dwóch wcześniejszych boulderów Niemca: Bokassa’s Fridge (2006) i Assassin, Monkey and Man (2008).

Bokassa’s Fridge – Assassin, Monkey and Man to w zasadzie nowa wersja Assasin, którą Lamprecht rozpracował po ukruszeniu się części chwytów. Po jakichś 30 dniach, na początku marca 2009 roku ogłosił wreszcie powstanie swojego topowego boulderu. No i ta cyfra…, stanęło na 8C+.

Jeszcze w 2008 roku, kiedy Niemiec sfinalizował prace nad samym Assassin, Monkey and Man, pisał o tym kawałku tak:

Assassin, Money and Man jest 8-metrowym dziobem u podstawy klifu (Atlantiswand) w Kochel. Przewieszony i śliski wapień pozwala wspinaczowi zaprezentować cały warsztat umiejętności od strzałów, przez ściskanie oblaków do trikowego haczenia pięt i palców. Po sześciu “łatwych”, ale atletycznych ruchach na starcie następuje 7-ruchowy crux. Robiąc najtrudniejsze ruchy dociera się do górnej części dzioba, gdzie trzeba zawalczyć na kolejnych desperackich i bardzo siłowych 12 przechwytach, aż dotrze się do wielkiej klamy i łatwiejszego terenu(…).

Bawarski ekstrem na pierwsze powtórzenie czekał aż 10 lat, a sztuki tej dokonał Christof Rauch. Austriak przeszedł Assasin… niewiele ponad tydzień po pokonaniu From Dirt Grows the Flowers 8C w Chironico. A wszystko zgodne z zasadą o niekończącej się motywacji…

Próba Raucha w Kochel z ubiegłego roku:

https://www.instagram.com/p/Be0pNKdDm4v/

PS Christof Rauch postawił ostatecznie na 8C.

Brunka
źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum