9 lutego 2019 12:47

Adam Ondra wraca po “Catxasę” 9a+

Co przyniesie ten rok w skałach w wykonaniu Adama Ondry? Może znów jakieś przełomowe prowadzenie, kto wie… Póki co Czech, po ostrym treningu z Patxim Usobiagą, zaakcentował nowy sezon przejściem Catxasy 9a+ w Santa Linya.

Adam na “Catxasa” 9a+(fot. Art of Route / www.artofroute.eu/)

Catxasa nie jest dla Adama nowością, z drogą – jeszcze jako projektem – boksował się już w 2010 roku. Na swoim profilu wspomina, że to drugie czeskie przejście, a mogłoby być trzecie. Bardzo blisko sukcesu właśnie przed dziewięciu laty był Tomas Mrazek, który spadł dosłownie z ostatniego ruchu. Natomiast pierwszym Czechem, który poradził sobie z Catxasą jest 19-letni Jakub Konečný. Przejście padło niedawno, pod koniec ubiegłego roku.

Catxasę, projekt Daniego Andrady z ostatecznie pierwszym prowadzeniem Chrisa Sharmy (2012), ma też zapisaną w swoim kapowniku Piotrek Schab. O ostatnich podbojach Piotrka, tym razem w Siuranie, przeczytacie TUTAJ.

***

Adam Ondra ostatnio sporo podróżował po Stanach i Chile. Poniżej na filmie Valle de los Cóndores – fleszowa próba na drodze La Sensación del Bloque 9a (jak zawsze teatr jednego aktora przy pełnej publice ;), Jest też nowy projekt obity przez Czecha, nazywa się Cachai (prawdopodobnie około 9a+):

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum