26 lutego 2019 12:20

300 szczęśliwych – lista startowa Flexistav Biegu Granią Tatr 2019

Tylko 300 szczęśliwców, których wyłoniło losowanie, znalazło się na liście startowej 4. edycji Flexistav Biegu Granią Tatr (17 sierpnia 2019). Pozostałe 50 miejsc z limitu przyznanego przez Tatrzański Park Narodowy zostanie wykorzystanych dla zaproszonych zawodników.

W tym roku o każde miejsce ubiegało się aż 3 chętnych – po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 900 zgłoszeń. Cieszy fakt, że jest tak wielu sportowców chętnych do startu w tak trudnych i wymagających zawodach. Na starcie zobaczymy m.in. zwycięzcę pierwszej edycji Przemka Sobczyka, a także czołowych zawodników zawodów serii Skyrunning – bieg będzie ponownie Mistrzostwami Polski na dystansie ultra.

Wzorem lat ubiegłych, aby móc wystartować w Biegu Granią, należało zebrać punkty kwalifikacyjne – w tym roku po raz pierwszy należało mieć ich jednak tak dużo. Za minimum uznaliśmy 12 punktów ITRA, uzyskanych w maksimum trzech biegach górskich na przestrzeni lat 2016-2019. Wyjątek i ukłon w stronę finisherów poprzednich edycji stanowiło ukończenie którejkolwiek edycji Flexistav Biegu Granią Tatr – te osoby nie musiały już zbierać punktów kwalifikacyjnych.

Trasa w tym roku nie ulegnie zmianie, będzie prowadziła z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak, dalej przez Czerwone Wierchy na Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów i Rowień Waksmundzką do Kuźnic i Zakopanego, gdzie przy stadionie COS usytuowana będzie meta. Dystans wyniesie 71 km z przewyższeniami +5000 m.

W tej edycji wszyscy, którzy ukończą zawody w limicie czasu, otrzymają medale oraz bluzy Finisher marki Dynafit. Na mecie ponownie stanie miasteczko biegowe ze stoiskami, a zanim dotrą pierwsi zawodnicy, rozegrane zostaną charytatywne biegi dla dzieci, z których dochód zostanie przekazany małej Indze chorej na SMA. Będzie też można wesprzeć Fundację DKMS i zostać dawcą szpiku.

Już wkrótce rozpoczniemy nabór dla wolontariuszy, informacje pojawią się na stronie w drugiej połowie marca. A tych, którzy lubią sportowe emocje i najwyższe polskie góry, zapraszamy do kibicowania na trasie zawodów 17 sierpnia 2019 roku. Do zobaczenia w Tatrach!

Lista startowa: https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/zapisy-online/iv-flexistav-bieg-grania-tatr-2019/lista-glowna

Więcej na www.graniatatr.pl oraz www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr.

Wspierają nas: Flexistav, Dynafit, Eutelsat, Thule,  Nutrend oraz Hyundai. Dziękujemy!

Monika Strojny

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum