21 stycznia 2019 11:10

Natalia Tomasiak i Pavel Brydl najlepsi w V Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych

W minioną sobotę w Karłowie został rozegrany V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Trudne warunki oraz siarczysty mróz nie odstraszyły uczestników. Punktualnie o godzinie 9 rano na trasę zawodów wyruszyło 494 biegaczy, a na metę usytuowaną na Szczelińcu nie udało się dotrzeć zaledwie trójce zawodników. Zwyciężyli Czech Pavel Brydl oraz Natalia Tomasiak. W ramach zawodów zostały również rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. W tej klasyfikacji zwycięstwo przypadło Pawłowi Sarnowskiemu oraz ponownie Natalii Tomasiak.

Natalia Tomasiak pierwsza przekracza linię mety (fot. materiały organizatora)

***

Sobotnia rywalizacja nie przyniosła niespodzianek, chociaż warto podkreślić, że w klasyfikacji mężczyzn, główny faworyt zawodów Pavel Brydl musiał się mocno napracować, aby odeprzeć ataki grupy pościgowej. Paweł prowadził niemal od początku, ale przez cały wyścig zmuszony był do odpierania ataków rywali. Warto nadmienić, że na mecie różnica między zwycięzcą a szóstym zawodnikiem wynosiła poniżej 6 minut. Mimo zaciętej walki warunki pogodowe nie pozwoliły poprawić zeszłorocznego wyniku lub choćby złamać bariery dwóch godzin.

Pavel Brydl w drodze po zwycięstwo w Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych (fot. materiały organizatora)

W rywalizacji kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Natalia Tomasiak, która mimo problemów chorobowych pewnie pokonała drugą na mecie Kingę Kwiatkowską oraz trzecią Agnieszkę Sulik.

W ramach ZPGS już po raz trzeci zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. Chociaż Mistrzostwa mają charakter nieformalny i są traktowane towarzysko, w tej kategorii mogliśmy oglądać rywalizację blisko 50 zawodniczek i zawodników. Wisienką na torcie był udział w biegu naszych himalaistów: Krzysztofa WielickiegoPiotra PustelnikaJanusza GołąbaJerzego Natkańskiego czy Kacpra Tekielego.

Z numerem startowym 1. Krzysztof Wielicki (fot. materiały organizatora)

Dodatkową atrakcją dla uczestników i kibiców była możliwość wysłuchania prelekcji Piotra Pustelnika oraz Krzysztofa Wielickiego, które zgromadziły jak zwykle tłumy fanów.

Organizatorzy dziękują Parkowi Narodowemu Gór Stołowych oraz wszystkim sponsorom i partnerom imprezy.

Wyniki

Mężczyźni:

  1. Pavel Brydl – 2:16:32
  2. Radosław Boniec – 2:18:01
  3. Mariusz Piekarz – 2:18:39

Kobiety:

  1. Natalia Tomasiak – 2:30:42
  2. Kinga Kwiatkowska – 2:53:29
  3. Agnieszka Sulik – 3:11:08

Pełne wyniki znajdziecie na stronie wyniki.b4sport.pl.

Informacja organizatora
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum