9 stycznia 2019 16:25

Modnie i praktycznie – Smartwool prezentuje nowe linie skarpet miejskich z wełny merino

Jednym z elementów jesienno – zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet. W przypadku Smartwoola – czołowego amerykańskiego producenta bielizny i skarpet z wełny merino – jej rdzeń od lat stanowią linie Classic oraz Phd®.

W zależności od przeznaczenia dostępne są one w różnych konfiguracjach – pod względem składowych materiału, kroju, długości, wzorów i kolorów. Łączącym spoiwem zawsze jednak pozostawał techniczny charakter oraz wełna merino jako materiał bazowy. W bieżącym sezonie Smartwool wyszedł również naprzeciw oczekiwaniom miłośników skarpet o nieco bardziej uniwersalnym, wręcz miejskim charakterze. Zachowując techniczne cechy, w czołowych polskich sklepach outdoorowych pojawiły się modele o nieszablonowych, drukowanych wzorach, komponowanych z oryginalnymi kolorami. Co warto wiedzieć o liniach Curated Socks oraz CHUP Socks?

Nowy design podkreśla indywidualność oraz odzwierciedla nieszablonowe podejście do kolejnych projektów realizowanych przez amerykańskiego producenta. Smartwool zaproponował linie Curated oraz CHUP. Druga z nich zaliczana jest do większej kategorii, definiowanej – i opisywanej w katalogach – jako Signature Socks, obejmującej modele znane już w poprzednich latach, m.in. Diamond Jim, Sulawesi, Margarita czy Saturnsphere. Inspiracją do powstania obu linii były wzory zaczerpnięte z tradycji świątecznych (CHUP) oraz kulturowych, związanych z motywami plemiennymi Indian (Curated). Co istotne, obie serie w 100% wykonane zostały na terenie Stanów Zjednoczonych.

W nowych modelach bazę ponownie stanowi wełna merino, pozyskiwana od nowozelandzkich owiec rasy merynosów. Na jej fenomen składa się wiele czynników. Świetna oddychalność, wzorowe odprowadzanie wilgoci, sprężystość i wytrzymałość włókien, ochrona przed bakteriami czy nawet większa od tradycyjnej wełny przyjemność w dotyku – zalety merino można mnożyć.

***

Smartwool CURATED Socks

Znakiem rozpoznawczym casualowej serii Curated jest nadruk, bazujący na oryginalnych wzorach i barwnych kolorach. Inspiracją do jego powstania była kultura rdzennych ludów obu kontynentów amerykańskich. Wykonany został metodą 360 stopni, pozwalającą na osiągnięcie wyjątkowego efektu i trwałości widocznej nawet przy naciągniętym materiale. Wszystkie modele dostępne są lekkiej wersji Ultra Light.

Smartwool CURATED Socks

Dodatkowo wygodę poprawia płaska technika zakończenia splotu włókiem w okolicy palców. Seria Curated Socks to połączenie unikatowego stylu z wszelkimi zaletami wynikającymi z użycia wełny merino. Przeznaczona jest ona zwłaszcza do użytku w mieście, ale – przy odpowiednio dobranym obuwiu – sprawdzi się również w mniej wymagającym terenie pozamiejskim, także w warunkach łagodnej zimy.  Skład materiałowy: 53% – wełna merino, 43% – nylon, 3% – elastan, 1% poliester.

Smartwool CHUP Socks

Linia CHUP to klasycznie tkane skarpety, wzbogacone o wzory inspirowane tradycją świąteczną. Gęsty splot włókien pozwolił tu na zastosowanie wysokiej ilości wełny merino, sięgającej niemal 80% ogólnego składu materiałowego.

Smartwool CHUP Socks

Dla zapewniania wygody w skarpetach zastosowano płaską konstrukcję w okolicy ścięgna Achillesa. Posiadają one też większy poziom amortyzacji w stosunku do serii Curated, co wiąże się z optymalną absorpcją wstrząsów, a tym samym mniejszym zmęczeniem stóp podczas dłuższego marszu. Skład materiałowy: 79% – wełna merino, 19% – nylon, 2% – elastan.

Smartwool CHUP Socks

***

Kolorystyczne wersje skarpet nie ograniczają się tylko do kolekcji lifestylowej. Z roku na rok obejmują coraz większą partię skarpet specjalistycznych – przeznaczonych do trekkingu, biegania, narciarstwa i aktywnej turystyki.

Informacja prasowa Raven
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum