5 stycznia 2019 10:09

Film na dziś: „Generation Dry” Pierre’a Chauffoura

Na dziś film ze świata śniegu, lodu i skały. W sieci można już obejrzeć dokument Pierre’a Chauffoura „Generation Dry” (Génération Dry). Gratka dla miłośników dziabek i pięknych alpejskich widoków.

(fot. FB Génération Dry)

***

Nad filmem „Generation Dry” Pierre Chauffour pracował z ekipą dwa lata, duży wkład w koncepcję i samą realizację dokumentu miał także francuski przewodnik Gaetan Raymond. W filmie występują takie tuzy, jak: Jeff Mercier, Frederic  Degoulet (niedawno mogliście go poznać osobiście na 16. Krakowskim Festiwalu Górskim), Tom Ballard, Stéphane Husson i François Damilano.

W opisie filmu czytamy między innymi:

Film pozwala odkryć tę dyscyplinę: jej historię, rozwój i obecny stan. Zobaczycie też, jak bardzo ekscytujący może być drytooling. Żeby stworzyć wartościowy obraz, spędziliśmy na filmowaniu dwa intensywne lata. Z Chamonix do Włoch, ale też w Grenoble i wielu innych miejscach… dużo podróżowaliśmy. Szukaliśmy najbardziej zadziwiających dróg, niesamowitych widoków. Nawet jeśli nie jesteście wspinaczami, chcieliśmy zrobić film, który ogląda się z przyjemnością.

„Generation Dry”:

A propos dziabek… Najmocniejszy polski akcent i jeden z najmocniejszych w świecie drytoolingu w ogóle, to droga Darka Sokołowskiego. Darek w grudniu ubiegłego roku poprowadził w Dolomitach, w rejonie Tomorrow’s World, Parallel World wycenił ją kosmicznie wysoko, na D16. Innym ekstremalnym przejściem z dziabami może pochwalić się Filip Babicz, który trudności swojego Oświecenia ocenił na M16.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum