2 stycznia 2019 07:50

Christof Rauch kończy rok przejściem “Der mit dem Fels tanzt” 8C

Pracowity rok miał Christof Rauch. Austriak pokonał w sezonie 2018 masę ósemkowych problemów, a na sam koniec dołożył jeszcze coś specjalnego. W Chironico padł boulder ceniony na 8C – Der mit dem Fels tanzt.

Christof Rauch (fot. Julia Rechenmacher)

Der mit dem Fels tanzt wymyślił Martin Keller. Przeszedł go w 2012 roku, ale wcześniej pracował nad nim kilka lat  (naliczył, że spędził pod boulderem ponad 100 dni). Christof Rauch wstawił się w szwajcarski problem już w sezonie 2016, wówczas jednak poskładanie wszystkich ruchów w całość – a jest ich blisko 30 – wydało mu się zbyt trudne. Tym razem poradził sobie już trzeciego dnia pobytu w Chironico.

Przejście Austriaka jest tym cenniejsze, że linia Kellera powtarzana jest bardzo rzadko. Przed Rauchem pokonali ją jedynie Dai Koyamada (do Japończyka należy pierwsze powtórzenie), Giuliano Cameroni i Martin Stráník. Wszystkim też boulder przypadł do gustu. Sam autor pisał natomiast o przechwytach tak: „mega zwariowane, szalone, niesamowicie siłowe i zarazem subtelne, najtrudniejsze, jakie kiedykolwiek udało mi się połączyć”.

Christof Rauch najwidoczniej lubi rozszyfrowywać boulderowe zagadki Martina Kellera. Latem minionego roku przeszedł jego inne 8C, Highlander w Sustenpass w Alpach Szwajcarskich, i zrobił to dopiero jako drugi.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum