2 stycznia 2019 08:56

“Catxasa” 9a+ dla Jakuba Konečnego

Czeskie wspinanie to nie tylko Adam Ondra. Do głosu coraz częściej dochodzi 19-letni Jakub Konečný, który w minionym sezonie pokazał na co go stać między innymi w Višňovym.* Tym razem topowe przejście przywiezie z jaskini Santa Linya, gdzie rzutem na taśmę padła Catxasa 9a+.

Jakub Konečný na drodze „Catxasa” 9a+ (fot. Vojta Vrzba)

Na swoim profilu Jakub napisał:

Ostatnia możliwa próba dnia, ostatnie przejście roku. Cieszę się, że kończę ten już wspaniały sezon wpięciem do łańcucha mojej wymarzonej drogi. Nie trzeba więcej słów.

Catxasę jako pierwszy przeszedł w 2012 roku Chris Sharma (choć drogę zaprojektował Dani Andrada), dość szybko pierwsze powtórzenie zrobił Ramonet. Ma ją na koncie także Piotrek Schab (kwiecień 2018).

A nawiązując do możliwości Czecha. We wspomnianym Višňovym wiosną ubiegłego roku, w ciągu jednego dnia, poprowadził dwie mocne drogi – Proces 11 (9a), a jakieś 10 minut później dołożył trudniejszą wersję Procesor 11/11+ (9a/a+) autorstwa Adama Ondry, robiąc przy okazji prawdopodobnie pierwsze powtórzenie. Konečnemu udały się też Mistrzostwa Świata w Innsbrucku, gdzie w konkurencji prowadzenie dotarł do finału, zajmując ostatecznie 6. miejsce.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum