16 stycznia 2019 11:12

Boulder Extraklasa 2018. Za nami edycja nr 1 w krakowskim Reni Sporcie

Cykl Boulder Extraklasa 2018 wystartował. 12 stycznia serię 14 imprez otworzyły zawody w krakowskim Reni Sporcie. Kolejne już w najbliższą sobotę 19 stycznia w gdańskim Grimpado (zapisywać się można do 18 stycznia).

Boulder Extraklasa 2018 – Reni Sport (fot. Dominika Toch)

Krakowską imprezę podsumował krótko i treściwie na swoim profilu Maciek Dobrzański (KS Koron), najlepszy zawodnik pierwszej rundy w kategorii “Pro”. Napisał:

Pewne rzeczy w Krakowie się nie zmieniają, np. wyśrubowane baldy na zawodach w Reni Sporcie. Z pomocą chłopaków z Korony udało się stworzyć naprawdę wymagające przystawki podczas pierwszej rundy Boulder Extraklasa. Dzięki za kawał dobrego wspinania.

Maciek wyprzedził na podium Adama Macha (Skarpa Bytom Grimpi MTidea) i Szymona Pęcikiewicza (KW Bielsko-Biała). Wśród dziewczyn pierwsze miejsce ex aequo zajęły zawodniczki krakowskiej Korony, Daria Brylova i Olga Niemiec. Na podium wskoczyła jeszcze Dominika Sołtys (KW Kielce).

Z kolei w kategorii “Light” zwyciężyli Joanna Stąporek (Boulder Zone) przed Amandą Swat (Salewa Blok) i Danutą Słanek (Primaroca) oraz Damian Grudzień (Salewa Block) przed Jakubem Jaroszem (Avatar), Mikołajem Grabe i Jackiem Jastrzębskim (obaj 3. miejsce).

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Boulder Extraklasa 2018 – Reni Sport (fot. Dominika Toch)

Kolejny przystanek Boulder Extraklasy już w najbliższą sobotę w Centrum Wspinaczkowym Grimpado w Gdańsku. Warto zaliczyć jak najwięcej startów – przed nami jeszcze 13 rund, ostatnią zaplanowano na 13 kwietnia w Kielcach – bowiem w końcowym rankingu liczyć się będzie pięć najlepszych występów.

Uwaga: wystartowały już zapisy na 5. edycję, która odbędzie się 9 lutego w Lublinie, w Centrum Wspinaczkowym Kotłownia. Wszystkie szczegóły na profilu FB.

Bieżące informacje o Boulder Extraklasie będzie można śledzić także na Instagramie.

Brunka
źródło: FB Reni Sport, Boulder Extraklasa

Pod patronatem 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum