16 stycznia 2019 20:23

Batorówek: nowe trudne problemy Jędrzeja Wilczyńskiego filmowo

W ostatnim okresie ulubionym rejonem Jędrzeja Wilczyńskiego jest Batorówek na Hejszowinie. Od września do listopada ubiegłego roku udało mu się przejść kilka nowych boulderów w zakresie trudnosci  7C+ do 8B. Oto relacja Jędrzeja opatrzona filmami i komentarzem.

Kant Piramidy 8A+
Jeden z najpiękniejszych problemow, jakie zrobiłem w życiu. Wymaga skomplikowanej pracy ciałem i zapasu wytrzymałości siłowej na wyjściowym miśku.

Duży kompleks 8B, może 8B/B+
Problem podobny w ruchach i trudnościach do Daggera, może ciut łatwiejszy. Start: dwie ręce oblak, najtrudniejsza pierwsza sekcja, a potem trzeba utrzymać ciąg.

Stefan Batory low 8A ?
Boulder śliczny, jeżeli chodzi o geometrię i ruchy, wciąż czeka na bardzo trudnego sit starta. Start: z ustalonych chwytów – prawa ręka krawądka odciągowa, lewa ręka odciąg na samym dole, nogi dowolnie, ja haczyłem lewą stopę na dudniącej płetwie z lewej. Nie należy suszyć, bo to mega delikatna skałka, podsypująca się i łatwo zniszczyć chwyty. Uroda balda to 5 gwiazdek. Zero ograniczników, obła rysa też gra.

Upalony brzydal 8A+?
Pomimo że boulder startuje z nieefektownej, wręcz brzydkiej nory, ma fajne, skomplikowane ruchy. Trzeba używać rożnych technik i chwytów, na końcu ma fajną mantlę.

Feniks Direct 8A?
Startuje jak Feniks Janka Novaka, ale idzie centralnie przez dach i ma inne wyjście. Boulder jest skomplikowany, z dość małymi chwytami w dachu.

Paskud 7C+?
W tym baldzie jestem najmniej pewny wyceny, wydał mi się trudniejszy niż 7C.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum