8 stycznia 2019 15:22

Athlete of the Year 2018 – trwa głosowanie. Na tytuł szanse ma Janja Garnbret

Trwa głosowanie na „Athlete of the Year 2018”. Internauci mogą oddawać swoje głosy na wybranych sportowców już od początku tego roku, pierwszy etap kończy się 15 stycznia. Wśród nominowanych jest Janja Garnbret, młoda gwiazda słoweńskiego wspinania.

Janja Garnbret, Innsbruck 2018 (fot. IFSC)

Za plebiscyt „Athlete of the Year” odpowiada International World Games Association IWGA, organizacja stojąca na czele Światowych Igrzysk Sportowych (The World Games, w ubiegłym roku Igrzyska gościły we Wrocławiu). W piątej edycji plebiscytu o tytuł walczy 25 sportowców, wśród nich reprezentująca wspinanie Janja Garnbret. 19-letnia Słowenka zdominowała damskie wspinanie zawodnicze w ubiegłym sezonie, czarując swobodą, z jaką biła swoje rywalki. Wygrała Puchar Świata w konkurencji prowadzenie (trzeci raz z rzędu) i wywalczyła trzy medale[!] na Mistrzostwach Świata w Innsbrucku – była najlepsza w boulderingu i trójboju, w prowadzeniu zajęła 2. miejsce.

Głosować na swoich faworytów można pod tym adresem.

Do końca I rundy pozostał tydzień (głosowanie potrwa do 15 stycznia). Do następnego etapu przechodzi już tylko 10 sportowców z największą liczbą głosów. Kto otrzyma tytuł sportowca roku, dowiemy się 31 stycznia.

Tytuł „Athlete of the Year” trafił do przedstawicieli naszej dyscypliny już dwa razy. W 2014 roku w plebiscycie triumfował Adam Ondra (Czech zdobył 4729 głosów), a w ubiegłym roku irański spec od czasówek Reza Alipourshenazandifar (rekordzista świata w sprincie zebrał 90 790 głosów).

Brunka
źródło: www.theworldgames.org

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum