17 grudnia 2018 17:58

Zdjęcie Adama Kokota najlepsze w konkursie “Amundsen Photo Awards” (w kategorii Zimowa Ekspedycja)

Adam Kokot, jeden z naszych czołowych górskich i sportowych fotografów, znów nagrodzony. Z uznaniem jury konkursu “Amundsen Photo Awards” spotkało się zdjęcie Adama, które wyróżnione zostało już w ubiegłym roku przez magazyn “National Geographic” (wybrane wówczas za jedno z 22 najlepszych zdjęć roku 2017 w kategorii Adventure).

Dominik Kubica na “Oczy pełne lodu” WI4+/5, Dolina Białej Wody, Słowacja (fot. Adam Kokot)

Zdjęcie przedstawiające Dominika Kubicę na drodze Oczy pełne lodu w Dolina Białej Wody na Słowacji zajęło teraz I miejsce w konkursie “Amundsen Photo Awards”, w kategorii Zimowa Ekspedycja. To duża satysfakcja, zwłaszcza że na konkurs zgłoszono w sumie aż 14 tysięcy zdjęć w czterech kategoriach: obok wspomnianej wyżej Zimowej Ekspedycji, także Zwierzęta, Ludzie i Krajobraz. W każdej z nich wyłoniono po 5 finalistów.

Adam powiedział nam, że o konkursie dowiedział się z Facebooka i stwierdził, że kilka jego zdjęć idealnie nadawałaby się do kategorii Zimowa Ekspedycja:

Po kilkudniowej selekcji wysłałem zdjęcia i oczywiście zapomniałem o konkursie. W grudniu dostałem mail z informacją, że dostałem się do finału i zapraszają mnie na galę do Warszawy. Patrząc na zdjęcia innych finalistów stwierdziłem, że raczej mam słabe szanse na nagrodę, ale postanowiłem, że razem z żoną zrobimy sobie wycieczkę do Warszawy i pójdziemy na chwilę na galę. No i okazało się, że zdobyłem pierwsze miejsce w swojej kategorii. Było to dla mnie duże zaskoczenie, ale również wielka radość. Na konkurs wpłynęło prawie 14 tysięcy zdjęć!!! Jest to bardzo duża liczba, bo zazwyczaj polskie konkursy nie budzą takiego zainteresowania.

Gratulujemy zatem kolejnej nagrody. A dodajmy, że Adam nazbierał ich już naprawdę sporo. Jest laureatem konkursu Red Bull Illume, Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, wielokrotnie był wyróżniany w Memorial Maria Luisa, dwukrotnie otrzymał wyróżnienie w CVCE Photo Contest, jest też finalistą Grand Press Photo. Jego zdjęcia publikowane były między innymi w: Polityce, RedBulletin, Rangefinder, Tygodniku Powszechnym, Focus, Better Photography, SnowBoard, Raus Magazine, Risk, Extremium oraz w portalach wspinanie.pl i nationalgeographic.com.

Adam:

Każda wygrana lub wyróżnienie w konkursie jest dla mnie bardzo ważne. Motywuje mnie do dalszej pracy! Cieszę się, że ludziom podoba się to, co robię!

I tak trzymać :).

Wszystkie nagrodzone zdjęcia w konkursie “Amundsen Photo Awards”, a także zdjęcia finalistów dostępne są na stronie: www.amundsenphotoawards.pl.

Brunka

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum