2 grudnia 2018 14:36

Z 9b/b+ na 9a+… Jakob Schubert powtarza “El Bon Combat”

Nie mógł sobie wymarzyć lepszego sezonu Jakob Schubert. Austriak w poprzednich latach robił wyśmienite przejścia, zdobywał też trofea na zawodach, ale minione 12 miesięcy zaliczy pewnie do jednych z najlepszych w karierze. Bo po pierwsze, zdobył dwa złote medale na MŚ i to przed własną publicznością w Innsbrucku (w prowadzeniu i w kombinacji), do tego dołożył jeszcze tytuł lidera PŚ. Po drugie, kończy rok wymarzonym przejściem w skałach – powtarza El Bon Combat Chrisa Sharmy w La Cova de l’Ocell.

Jakob Schubert na “El Bon Combat” (fot. Javi Pec)

Na Instagramie Austriak napisał:

Jedna z najlepszych dróg, jakie robiłem(…)

Polecam ją każdemu mocnemu wspinaczowi, to wyjątkowa linia z niesamowitymi chwytami i ruchami, podpasuje także boulderowcom. Kolejne przejścia mile widziane, chciałbym usłyszeć więcej opinii na temat wyceny.

No właśnie… Jakob zrobił dopiero pierwsze powtórzenie El Bon Combat, którą Chris Sharma poprowadził w 2015 roku i która wycenił bardzo wysoko, bo na 9b/b+. Austriak (dopingowany podczas przejścia przez Amerykanina) ma nieco inne odczucia:

Wiem, że to łatwe nie zastanawiać się i po prostu przyjąć wycenę autora (9b/b+), ale czuję się w obowiązku napisać więcej o swoich przemyśleniach. Dla mnie od pierwszego dnia prób droga wydawała się łatwiejsza i powiedzmy, że jest to mocne 9a+. jestem ciekaw, co powiedzą inni.

https://www.instagram.com/p/Bq3FxZ5BTWD/

Bez względu na wycenę, El Bon Combat to pierwszorzędna droga, ponad 20 metrów solidnego wspinania z ciągiem boulderowych sekwencji. Sharma napisał o niej między innymi: „to droga marzenie z technicznymi, siłowymi przechwytami, wymagającymi dużej koordynacji i pamięci mięśniowej. Wiele ruchów jest loteryjnych, wszystko musi być dopracowane”.

***

Jakob Schubert po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najsilniejszych w czołówce. Fajnie byłoby zobaczyć go w łańcuchu którejś 9b+…

TOP 3 Austriaka:

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum