7 grudnia 2018 18:01

Stefano Ghisolfi poprowadził „Perfecto Mundo” 9b+!!!

Stefano Ghisolfi poprowadził Perfecto Mundo 9b+ w Margalefie. Włoch jest dopiero drugim wspinaczem, który poradził sobie z tą niezwykle trudną linią. Dla Ghisolfiego to pierwsza droga w stopniu 9b+ i przejściem tym dołączył do elitarnego grona wspinaczy z 9b+ na koncie.

Stefano Ghisolfi na Perfecto Mundo 9b+ (foy. Javi Pec/Javi Pec.com)

Stefano Ghisolfi na Perfecto Mundo 9b+ (foy. Javi Pec/Javi Pec.com)

Perfecto Mundo biegnie w sektorze Finestras w Margalefie (Hiszpania). To projekt wymyślony i obity przez Chrisa Sharmę. Droga ma ponad 25 metrów długości i oferuje wiele dynamicznych ruchów w dużym przewieszeniu, praktycznie bez miejsc odpoczynkowych. Z linią poradził sobie w maju 2018 roku Alexander Megos.

Droga Ghisolfiego do poprowadzenia Perfecto Mundo była długa i okupiona wieloma próbami. Ale Włoch miał odpowiednią bazę, by wziąć się za takie trudności. Wcześniej poprowadził cztery 9b: LapsusFRFM, One slap i La Capella.

Ghisolfi po przejściu Perfecto Mundo napisał:

Spędziłem 32 dni pod ścianą, spadając wiele razy na tym samym ruchu, ale tym razem po raz pierwszy przytrzymałem tego ścisku, co wydawało się nierealne, dalej nie zrobiłem żadnego błędu i czując flow dotarłem do szczytu.

Dotychczas skutecznie z trudnościami 9b+ radzili sobie jedynie Alex Megos, Adam Ondra i Chris Sharma. Brawo Ghisolfi!

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum