14 grudnia 2018 16:15

Denis Urubko i Maria Cardell w Patagonii

Pod koniec listopada Denis Urubko i Maria Cardell wyruszyli do Patagonii. Z tego co wiemy, alpiniści zakończyli właśnie „rozgrzewkę” na Cerro Solo i przygotowują się do realizacji dalszych planów.

Grzyb śnieżny pod szczytem Cerro Torre na drodze Ragni (fot. Jakub Radziejowski / Marcin Tomaszewski)

Denis i Maria (Hiszpania) wspinają się razem nie po raz pierwszy. W zeszłym roku donosiliśmy o ich wspólnej wspinaczce nową drogą na Pik Czapajewa. Tym razem postanowili odwiedzić Patagonię. Jest to pierwsza wizyta Denisa w tym rejonie. Wyprawa rozpoczęła się 28 listopada i potrwa dwa miesiące.

Z najnowszych doniesień wynika, że alpiniści wspięli się na znajdujący się w grupie Cordón Adela, Cerro Solo – szczyt niższy, łatwiejszy i znajdujący się z dala od głównego celu wyprawy.

Głównym celem jest Cerro Torre. Jak podaje portal Altitude, alpiniści mają zamiar wspiąć się najpierw – w ramach dalszej rozgrzewki – na Cerro Torre zachodnią ścianą, Ragni Route (Droga Ferriariego, ściana zach., ok. 1000 m, M4/90 st. – foto topo drogi autorstwa Jakuba Radziejowskiego i Marcina Tomaszewskiego). Następnie, jeśli warunki pozwolą, Denis chce spróbować poprowadzić nową drogę na ten wybitny szczyt.

Zachodnia ściana Cerro Torre z wrysowanymi drogami (fot. Rolando Garibotti)

Michał Gurgul
źródło: Pipi Cardell Instagram, altitude.news, pataclimb.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum