21 grudnia 2018 15:24

Darek Sokołowski prowadzi D16! Polak wytycza być może najtrudniejszy światowy drytool…

Darek “Łysy” Sokołowski poprowadził swój wielki projekt. Zaproponowana przez Polaka wycena dla Parallel World plasuje drogę na samym szczycie drytoolowych trudności!

Darek Sokołowski na “War Without End” D15+ (fot. arch. D. Sokołowski)

Linia znajduje się we włoskich Dolomitach, w rejonie Tomorrow’s World intensywnie eksplorowanym przez Toma Ballarda od jesieni 2015 roku.

Od ok. 2 lat liderem ekstremalnej eksploracji w tym rejonie jest Darek Sokołowski. Powtórzył najtrudniejsze realizacje Ballarda (m.in. A Line Above the Sky D15-) i dorzucił własne (War Without End D15+).

Trzeba dodać, że Darek nie jest młodzikiem, ale wygląda na to, że mimo ponad 50 wiosen na karku trzyma formę. Warto przytoczyć opis tego zawodnika ze Szczecina popełniony przez Krystiana Kosteckiego:

Ostatnio, gdy spotkałem go na ścianie w Centrum Wspinaczkowym GEKO, to aż się przeraziłem, Daro doszedł do takiej formy, że byłby wspaniałym obiektem badań… anatomii człowieka, tak anatomii! Procent tkanki tłuszczowej mierzyć trzebaby w promilach i pod mikroskopem. Wyglądał lepiej niż olimpijczycy z pierwszych stron gazet. Pomyślałem wtedy, tak powinna wyglądać “maszyna” do zadań specjalnych, maszyna do przesuwania granic niemożliwego…

Jeśli wycena Darka się potwierdzi, to mamy potencjalnie do czynienia z wytyczeniem jednej z najtrudniejszych dróg drytoolowych świata. Dotychczas jedynie Gordon McArthur i Filip Babicz zdecydowali się na wycenę D16. Ten pierwszy tak ocenił Storm Giant w jaskini w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada), a drugi Oświecenie biegnące w secret spocie w Polsce.

Mysza

Źródło: Szczeciński KW
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum