19 grudnia 2018 16:54

Biuletyn WEGA nr 14

Ukazał się 14 numer „Biuletynu WEGA”, tworzonego przez Małgorzatę i Jana Kiełkowskich. Numer nieodmiennie oparty na celebrowaniu górskich rocznic – m.in. 660 pierwszego wejścia na Rocciamelone, pierwszy zdobyty trzytysięcznik w Alpach, czy dwie 60 rocznice: pierwszego wejścia na Gasherbrum IV oraz pierwszego kobiecego wejścia na Nevado Huascaran Sur.

Biuletyn WEGA nr 14/2018

Biuletyn WEGA nr 14/2018

W tekście od redakcji czytamy:

Zbliżający się koniec roku sprzyja podsumowaniom, więc i my robimy krótki bilans biuletynowej działalności. W 2018 roku ukazało się, wyłącznie w wersji elektronicznej, 14 numerów „Biuletynu WEGA”, zawierających w sumie 1204 strony (numeracja prowadzona ciągle). W niniejszym nume-rze publikacji zamieszczamy na końcu indeks całego rocznika.

Na stronach biuletynu przypominaliśmy różne wydarzenia i epizody z dziejów alpinizmu i wspinania oraz ludzi gór w nich uczestniczących. W tym ostatnim mamy m.in.: 660 rocznicę 1. wejścia na Rocciamelone, pierwszy zdobyty trzytysięcznik w Alpach, czy dwie 60 rocznice: pierwszego wejścia na Gasherbrum IV oraz pierwszego kobiecego wejścia na Nevado Huascaran Sur.

Teraz jednak zatrzymajmy się na chwilę i jak zawsze o tej porze roku cieszmy się Świętami; tymi spędzanymi w domu, w gronie najbliższych, i tymi w górach lub na dalekich szlakach podróżniczych.
Życzymy wszystkim wspaniałych, miłych i spokojnych Świąt, a w nadchodzącym roku dużo zdrowia, dużo radości i powodzenia we wszelkich zamierzeniach.

Biuletyn ukazuje się w formacie PDF i można pobrać go tutaj: Biuletyn WEGA nr 14/2018.

Biuletynowi towarzyszy tradycyjnie dodatek, tym razem to Dr Ackermanna album z wycieczki w Tatry w 1901 roku.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum