10 grudnia 2018 06:23

Biuletyn WEGA nr 13

Ukazał się już 13 numer „Biuletynu WEGA”, tworzonego przez Małgorzatę i Jana Kiełkowskich. Numer tradycyjnie poświęcony górskim rocznicom – m.in. 180 pierwszego wejścia na Pico de Orizaba w Meksyku.

Biuletyn WEGA nr 13/2018

Biuletyn WEGA nr 13/2018

W tekście od redakcji biuletynu czytamy:

W przedostatnim biuletynie w tym roku mamy tradycyjnie kilka rocznic, między innymi: 180 rocznicę zdobycia wulkanu Pico de Orizaba w Kordylierze Wulkanicznej, w Meksyku, oraz Pic de Vignemale w Pirenejach Centralnych, 150 pierwszego wejścia na Kazbek w Kaukazie, czy 140 pierwszego wejścia zimowego na Monte Viso w Alpach Zachodnich. Czytelnicy zainteresowani sprawami tatrzańskimi na pewno zwrócą uwagę na „Uzupełnienie analizy obrazu Tatr na mapie Czakiego” Tomasza Boruckiego. W dziale wspomnień zamieściliśmy przysłane nam zdjęcia z miejsc pamięci, poświęconych ludziom gór. W suplemencie jak zwykle biogramy i kilka uzupełnień haseł opublikowanych w tomach VI i VII WEGA. W rubryce kolekcji prezentujemy Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów, na widokówkach sprzed 100 lat.

Biuletyn ukazuje się w formacie PDF i można pobrać go tutaj: Biuletyn WEGA nr 13/2018.

Do tego numeru autorzy dołączyli bonus w postaci skanu drugiego wydania pozycji “Tatrzańskie przewodniki. Bibliografia Tatr, cz. 1”, Jan Kiełkowski 1998 (wyd. 2). Wydanie pierwsze było dołączone do nr 8 Biuletynu.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum