30 listopada 2018 10:02

Trwa 16. Krakowski Festiwal Górski

Gotowi na kolejny dzień 16. Krakowskiego Festiwalu Górskiego? Festiwal trwa od dwóch dni, ale w wydaniu filmowym. A już dziś na Uniwersytecie Ekonomicznym pojawią się pierwsi goście, toczyć się gorące dyskusje, odbędą się różnej maści warsztaty, do obejrzenia będzie też kolejna porcja fantastycznych filmów – w ramach Polskiego i Międzynarodowego Konkursu Filmowego.

Dziś gościem wieczoru będzie Dani Arnold. Szwajcar na pierwszym wyciągu „Power Shrimp” (fot. PPR/Mammut/Thomas Senf)

Piątkowy wieczór (od 21.20) na głównej sali zarezerwowany został dla Daniego Arnolda, szwajcarskiego alpinisty słynącego z odważnych i bardzo szybkich przejść solowych, specjalisty od wspinaczki mikstowej i lodowej. Ale oczywiście warto wpaść na KFG już wcześniej, bo przed prelekcją Szwajcara będziecie mogli spotkać się między innymi z Bernadette McDonald, Krzysztofem Starnawskim, Marcinem Świercem etc. O łańcuchówkach w Tatrach, czyli o tym „jak uczynić małe góry dużymi” opowiedzą Michał Czech i Kuba Kokowski.

Będzie też blok warsztatowy. A w nim między innymi anonsowany wczoraj panel Andrzeja Mecherzyńskiego-Wiktora i Marcina Kopcińskiego („Akademia wspinania Mazda”). O sztukach i książkach poświęconych Wandzie Rutkiewicz z ich autorami rozmawiać będzie Beata Słama („Wszystko (?) o Wandzie”).

To tylko niektóre z dzisiejszych festiwalowych atrakcji. Zaczynamy o 16.00 filmami: Notes from the Wall Siebe Vanhee, Nicolasa Favresse i Seana Villanuevy O’Driscolla, Blood Moon Alastaira Lee oraz Dawn Wall Petera Mortimera i Josha Lowella.

Pełny program na najbliższe trzy dni 16. Krakowskiego Festiwalu Górskiego znajdziecie na stronie www.kfg.pl.

Zapraszamy!

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum