20 listopada 2018 16:26

“Szmata za szmatę” na 16. KFG. Śmiałkowie poszukiwani!

Jeśli Krakowski Festiwal Górski to oczywiście organizowany przez firmę Marmot (Złoty Sponsor Festiwalu) konkurs “Szmata za szmatę” – czyli lubiane i popularne zawody w podciąganiu na drążku. Śmiałkowie wciąż poszukiwani!

Jednym z flagowych punktów 16. KFG będzie organizowany i sponsorowany przez Marmota konkurs „Szmata za szmatę”. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy chętni, którzy chcą zmierzyć się z konkurentami w liczbie podciągnięć na drążku. To zawody, w których liczy się nie tylko siła fizyczna, ale i odpowiednia technika i hart ducha :).

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja przewiduje dwie kategorie, w tym jedną polegającą na „dawaniu ze szmaty”, czyli podciąganiu ze zwisu na jednej ręce. Drugą kategorią będzie podciąganie oburącz nachwytem, z zawieszonym przy ciele 30 kg balastem.

Jacek Kaczanowski – finalista kategorii Open w akcji. KFG 2017 (fot. A. Kokot / KFG)

Eliminacje do konkursu odbywać będą się w dniach 22-29 listopada w siedzibie firmy Raven – wyłącznego dystrybutora marki Marmot na Polskę. W przypadku wolnych miejsc lub niedyspozycji któregoś z finalistów chętni będą mogli wykonać swoją próbę już podczas imprezy; wystarczy zapytać o taką możliwość na stoisku Marmota. Dziesięć osób, które osiągną w eliminacjach najlepsze wyniki – po pięć z obu kategorii, zmierzy się ze sobą w finałowej walce o nagrody. Te będą stanowiły vouchery na odzież i sprzęt Marmota.

Finał odbędzie się ostatniego dnia Festiwalu (niedziela 2 grudnia, ok. godz. 16.45), i rozdzieli dwa gwoździe programu – spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim oraz wręczenie nagród w konkursach filmowych.

SZMATA ZA SZMATĘ’ 2018 – Regulamin Konkursu.

Łukasz Świrk, KFG 2016 (fot. Adam Kokot / KFG)

***

Oprócz licznych spotkań, prezentacji, warsztatów i prelekcji tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie. Swoje stoisko, obok Marmota, będzie miało m.in. włoskie Aku – producent najwyższej jakości obuwia górskiego, zarazem Brązowy Sponsor 16. KFG. Na połączonych stoiskach Marmota i Aku (wspólny dystrybutor na Polskę) nie zabraknie produktów do nabycia w bardzo promocyjnych cenach, jak i konkursów z nagrodami. Wystarczy spróbować swojego szczęścia w układaniu puzzli czy wiązaniu butów na czas, a – przy dobrym timingu i odrobinie szczęścia – będzie można zostać posiadaczem świetnych, specjalistycznych butów cenionego włoskiego producenta, jakim niewątpliwie jest Aku. Szczegóły konkursów dostępne będą na stoisku.

Informacja prasowa Raven
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum