27 listopada 2018 18:41

Spotkania z Górami – Miłka Raulin i jej Siła Marzeń

W maju 2018 r. wejściem na Mount Everest Miłka Raulin zakończyła z sukcesem projekt “Siła Marzeń – Korona Ziemi”. Tym samym stała się dziesiątą Polką, której udało się zdobyć najwyższe szczyty wszystkich kontynentów, będąc jednocześnie najmłodszą spośród tych kobiet z Polski, którym udała się ta sztuka. 18 grudnia Miłka będzie gościć na wrocławskich Spotkaniach z Górami, podczas których opowie o trudnej drodze na kolejne szczyty korony.

To nie była prosta droga. Przez siedem lat Bogumiła Raulin kompletowała szczyty do korony, przeżywając przy tym wiele ciekawych historii, o których opowie. W drodze na najwyższe góry musiała radzić sobie z różnymi przeciwnościami. Nielegalnie przekraczała największą odkrywkową kopalnię złota (Papua Zachodniej), podróżowała w luku bagażowym samolotu transportowego Ił-76, którym dostała się na Antarktydę. Dla Miłki projekt ten był czymś więcej niż kolekcjonowaniem górskich szczytów. Siła Marzeń to opowieść o pasji do gór, ale też historia – jak sama mówi – o “podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu granic ludzkich możliwości. Siła Marzeń to inspiracja do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to, w co wierzymy”.

Pomysł na zdobycie Korony Ziemi przyszedł Miłce do głowy podczas powrotu z najwyższej góry Afryki. Pierwsze było Kilimandżaro (2011). Kolejne lata to okres dużej determinacji, by zdobyć kolejne wierzchołki. Po zdobyciu Kilimandżaro przyszedł czas na: Elbrus, Aconcaguę, Piramidę Carstensza, Górę Kościuszki, Denali (McKinley), ponownie Mont Blanc, Mount Vinson, Mount Everest. Oprócz Korony Ziemi, Miłka ma na swoim koncie kilka innych wypraw. Zdobywała szczyty w Andach i sześciotysięczniki Himalajów Indii i Nepalu. Niedawno na rynku pojawiła się jej pierwsza książka Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi (wyd. Bezdroża).

Na Spotkaniach z Górami będzie można kupić publikację i wysłuchać ciekawej opowieści podsumowującej projekt. Zapraszamy na Politechnikę Wrocławską 18 grudnia o godz. 19.

Wydarzenie na Facebooku.

Informacja prasowa

Gość: Miłka Raulin
Tytuł prelekcji: Siła Marzeń – Korona Ziemi
Data: 18.12.2018 r. (wtorek), godz. 19.00
Miejsce: Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Politechnika Wrocławska, budynek A1, sala 329

Pod patronatem 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum