30 listopada 2018 20:14

Ukazały się „Polskie Himalaje” – kompendium polskich wypraw w góry najwyższe

Ukazały się „Polskie Himalaje”, zaktualizowana i poszerzona, jednotomowa edycja bestsellerowego, bogato ilustrowanego wydawnictwa poświęconego udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata – Himalajów i Karakorum! Dzieło Janusza Kurczaba zostało poszerzone przez Jerzego Porębskiego i Wojciecha Fuska.

„Polskie Himalaje”

Do rąk czytelników trafia publikacja uzupełniona o wydarzenia z ostatniej dekady (lata 2008 – 2018). Książka opowiada o najważniejszych wyprawach, podczas których dokonano pierwszych wejść na niezdobyte wcześniej szczyty, złotych latach polskiego himalaizmu zimowego, osiągnięciach Polaków w przejściach stylem alpejskim, samotnych wejściach i wyznaczaniu nowych dróg na szczyty. Autorzy omawiają również największe tragedie, będące udziałem polskich wypraw.

Osobna część poświęcona jest kobietom – wspinaczom. Wanda Rutkiewicz przez wiele lat była pierwsza damą światowego himalaizmu. Dziś światowej czołówce usiłują dotrzymać kroku Anna Czerwińska i Kinga Baranowska. Dzielnie sekunduje im też parę innych naszych rodaczek.

Publikacja uzupełniona jest o leksykon polskiego himalaizmu. W tej encyklopedycznej części czytelnik znajdzie kompendium wiedzy o polskim himalaizmie, wzbogacone hasłami objaśniającymi nazwy i pojęcia, które można spotkać podczas lektury.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl oraz na kiermaszu na Krakowskim Festiwalu Górskim.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum