29 listopada 2018 10:16

Melissa Le Nevé przechodzi “Golden Ticket” 5.14c/8c+

Francuzka Melissa Le Nevé poprowadziła Golden Ticket 5.14c/8c+ w Red River Gorge. To drugie kobiece przejście tej jesieni, wcześniej z drogą zmierzyła się Amerykanka Margo Hayes.

Francuzka na “Golden Ticket” 8c+, Red Rive Gorge. Ciekawe, czy ktoś tak wcześniej na drodze restował… (fot. Andy Wickstrom)

Tak jak w Olianie jest lista dróg z puli must have, tak i Red River ma do zaoferowania klasyki przedniej urody urody, po które sięgają mocni wspinacze. Wśród nich jest między innymi tytułowa Golden Ticket na Chocolate Factory, z pierwszym przejściem Adama Taylora (2009). Masywne, dalekie ruchy w przewieszeniu Taylor wycenił na 9a, ale później pojawił się w rejonie Adam Ondra, który przeszedł drogę bez znajomości. No i stanęło na 8c+, ale ponoć bardzo solidnym.

Melissa Le Nevé napisała na Instagramie:

Myślę, że nie czułam się nigdy wcześniej tak szczęśliwa po przejściu drogi! W 2012 roku byłam pod wrażeniem, kiedy zobaczyłam, jak Adam Ondra pokonuje ją onsajtem (to było jedno z najbardziej inspirujących doświadczeń we wspinaniu).

Francuzka kiedyś wspinała się głównie na panelu, tym boulderowym. A od dłuższego czasu działa z powodzeniem w skałach. W 2012 roku w Red River Gorge przeszła między innymi 50 Words for Pump i Southern Smoke (2012), ma też zrobioną pierwszą światową 8c – Wallstreet 11- Wolfganga Güllicha na Krottenseer Turm, na Frankenjurze.

Brunka
źródło: 8a.nu

 

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum