23 listopada 2018 13:08

Laurence Guyon i Olivier Broussouloux – goście 16. KFG

Na 16. Krakowskim Festiwalu Górskim będziecie mogli spotkać cenionych specjalistów od treningu sportowego – Laurence Guyon i Oliviera Broussouloux. To nie tylko teoretycy, ale także świetni wspinacze. Autorzy książki „Escalade et Performance” (2004). Swoją wiedzą na temat treningu, psychologii, technik i odżywiania w sporcie dzielą się na swojej stronie La Fabric Vertical.

Olivier Brossouloux i Laurence Guyon (fot. arch. O. Brossouloux)

Laurence Guyon, jako zawodniczka, odnosiła sukcesy w latach 90. Stawała na podium Pucharu Świata, w 1995 roku zwyciężyła w zawodach Masters w Arco i Serre Chevalier, w tym samym sezonie zdobyła srebrny medal mistrzostw świata. Była redaktorem naczelnym magazynu EscaladeMag.

Podobnie jak Laurence, także Olivier Broussouloux ma za sobą długą przygodę ze wspinaniem, przechodził drogi 8a+ OS i 8c RP. Jest doktorem psychologii sportu. Jest profesorem na Uniwersytecie na Korsyce, gdzie wykłada nauki o sporcie.

Trenerski panel z Laurence Guyon i Olivierem Broussouloux już w niedzielę 2 grudnia o 12.30 w sali nr 9 Uniwersytetu Ekonomicznego. Spotkanie poprowadzi Andrzej Mecherzyński-Wiktor.

Wszystko o 16. KFG na stronie festiwalu.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum