6 listopada 2018 08:15

„Kurtyka. Sztuka wolności” wydana po francusku

Ukazało się francuskie tłumaczenie książki “Kurtyka. Sztuka wolności”, biografii Wojtka Kurtyki, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich alpinistów i himalaistów. Autorką tej interesującej i tłumaczonej na wiele języków pozycji jest Bernadette McDonald.

„L'art de la liberté”, czyli “Kurtyka. Sztuka wolności” po francusku

„L’art de la liberté”, czyli “Kurtyka. Sztuka wolności” po francusku

Wojtek Kurtyka to jeden z najwybitniejszych alpinistów w historii. Przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku. W 2016 roku Kurtyka odebrał Złoty Czekan za całokształt dokonań wspinaczkowych.

Książka “Kurtyka. Sztuka wolności” swoją światową premierę miała w sierpniu 2017 i zdążyła zyskać uznanie w świecie wspinaczkowym – została nagrodzona w prestiżowym międzynarodowym konkursie literatury górskiej Banff Mountain Book 2017 w kategorii Non Fiction oraz National Outdoor Book Awards 2017 w kategorii Historia/Biografia oraz nagrodą Boardmana Taskera.

Pod koniec stycznia br. ukazało się polskie tłumaczenie, recenzję Ilony Łęckiej znajdziecie tutaj. W marcu książka ukazała się w języku hiszpańskim. a w maju w języku włoskim.

Polskie wydanie jest dostępne w księgarni wspinanie.pl.




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum