14 listopada 2018 15:02

Chwyciarnia – nowa ściana w Gliwicach. Dni otwarte 17-18 listopada

Jedna z największych ścianek wspinaczkowych w Polsce. Jedyna w obiekcie typu arena. 950 m2 powierzchni i 19 metrów wysokości.Oferta skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych; amatorów i tych, którzy na ścianie czują się jak ryby w wodzie. To właśnie Chwyciarnia, ścianka wspinaczkowa w Arenie Gliwice.

Chwyciarnia jest zlokalizowana na jednej ze ścian Małej Areny w Arenie Gliwice i zajmuje niemal całą jej powierzchnię. Od 19 listopada rozpoczyna regularne działanie, zapraszając tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze wspinaczką, jak i tych, którzy szukają na mapie Polski nowych miejsc do szlifowania umiejętności. Do dyspozycji wspinaczy oddane zostaną strefy sportowe i rekreacyjne o różnych stopniach trudności:

 • sala treningowa,
 • ścianka dla dzieci,
 • ściana rekreacyjno-szkoleniowa o wysokości 19 metrów,
 • ściana sportowa o wysokości od 15,7 do 19 metrów oraz przewieszeniu do 8 metrów,
 • ściana sportowo-rekreacyjna zawierająca część przewidzianą do biegania “Speed Climbing” w formacie umożliwiającym bicie rekordu świata – to jedyna taka ściana na Śląsku,
 • ściana gier i zabaw interaktywnych dla dzieci (Verticla Story) od 8 roku życia i dorosłych – nie ma takiej drugiej w naszym kraju.

Warto dodać, że Chwyciarnia spełnia wszelkie wymagania i warunki umożliwiające organizowanie treningów olimpijskich i zawodów sportowych najwyższej rangi.

Ze ściany wspinaczkowej naraz może korzystać do 80 osób.

17 i 18 listopada odbędą się Dni Otwarte Chwyciarni. Od 10.00 do 22.00 drzwi ścianki wspinaczkowej będą otwarte dla odwiedzających. Wstęp będzie bezpłatny. Goście będą mogli wziąć udział w pokazach wspinaczki i spróbować swoich sił na ścianie. Odbędą się też konkursy z nagrodami. Na dzieci, biorące udział w wydarzeniu, będą czekali animatorzy.

Dodatkowo 18 listopada w Arenie Gliwice odbędzie się casting dla najmłodszych. Przesłuchanych zostanie 300 dzieci, z których jury wybierze jedno, które wystąpi podczas koncertu „Bitwy The Voice of Poland” 24 listopada. Zapisy rozpoczną się o 10.00, a przesłuchania wystartują o 10.30.

Informacja prasowa
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  "prawie kilometr kwadratowy powierzchni"... [13]
  Przyznać się, komu pani od matematyki umarła? ;P Edycja: nie,…

  14-11-2018
  Yamaha